STŘEDEČNÍ GLOSY 6.12.2006

Miroslava Macka
Personální spisy členů STB jsou historikům a veřejnosti přístupny až nyní, sedmnáct let po změně režimu. Není se co divit: přímo v archivu ministerstva vnitra totiž až donedávna pracovalo osm estébáků, z nichž jeden měl možnost přímo ovlivňovat metodiku zpřístupnění svazků STB, neboť se podílel na tvorbě právního stanoviska ministerstva ke zřízení Ústavu paměti národa.
Do dnešního dne pracuje ve strukturách ministerstva vnitra včetně policie na osm set příslušníků bývalé komunistické tajné policie.
Jak příznačně kocourkovsky české!

Advokát Václav Vlk napsal do dnešních Lidovek mj. tato moudrá, varovná slova: Právo ovlivňuje naše životy velmi mnoho. V Česku o to víc, že politická scéna, nikoho nevyjímaje, je chápe jako nástroj vládnutí.
Přijímané normy nejsou dnes oním právem, tedy oprávněním, ale systémem příkazů a zákazů, kterými je vnucována vůle momentální parlamentní většiny všem bez rozdílu.

V Maďarsku koluje vtip, že by Česko mělo zažádat o záznam do Guinessovy knihy rekordů
jako největší NGO - nevládní organizace - na světě.

Již staří Římané věděli, že Quid vesper ferat, incertum est, tedy že
Co přinese večer, je nejisté.

Kniha "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka" se rychle rozprodává....
Je možno ji objednávat na mailové adrese m.vitovcova@volny.cz
Cena jedné knihy včetně balného a poštovného je 299.- Kč. Při objednání více kusů je cena (vzhledem ke stejnému balnému a jinému poštovnému) mírně nižší než násobky ceny za knihu jednu.
Verše lorda Byrona, Roberta Burnse, Elizabeth Barret - Browningové (včetně kompletních Portugalských sonetů), Roberta Browninga, Ruperta Brooka, Johna Keatse (včetně nádherného Předvečera svátku svaté Anežky), Percyho Bysshe Shelleyho (včetně slavné Mimózy), Williama Shakespeara (kompletní Sonety) a dalších mohou být pěkným, nejen vánočním, dárkem.....