ÚTERNÍ GLOSY 5.12.2006

Miroslava Macka
Jaké to překvapení! Paroubek nám oznámil, že otázka nestojí tak, zdali bude ČSSD s ODS ve vládě či v oposici, ale zdali bude v takové vládě či se ve třetím pokusu rozhodne vládnout sama (čti: s komunisty).
Doufám jen, že většina občanů už neotupěla natolik, aby si to nechala líbit.....

Paroubek má také zcela jasno, kdo může za současný pokles preferencí sociální demokracie: jsou to výroky Miloše Zemana a jeho přátel, které poškozují ČSSD v očích jejích voličů.
Miloš Zeman na to returnoval: "Ještě jsem nezažil vedení politické strany, které by říkalo, že za růst jejích preferencí může někdo jiný než ono samo. Zatímco, když jde o pokles preferencí, tak poněkud slabší povahy vidí tu vinu na poklesu v někom zcela jiném. To pokládám za ztrátu odpovědnosti."
Podle socioložky Hamanové však za pokles může odliv váhavých voličů ČSSD, kteří jsou zklamaní a nevědí, co přesně teď sociální demokraté chtějí.
Což se mi nezdá: cožpak jsou tak hluší a slepí, že by nevěděli, že ČSSD (tedy Jiří Paroubek) chce jedno jediné? Vládnout za každou cenu....

Několik čtenářů glos mne upozornilo, že vtípek s eskymákem a žlutým sněhem použil už ve své písni Frank Zappa (všem děkuji) a čtenář T. K. mi dokonce poslal celý text (dvojnásobně děkuji) s refrénem "Watch out where the huskies go and don´t you eat the yellow snow."

A tady je další vtípek od pana S. M.:
Chlápek byl na návštěvě u svého staršího kolegy. Nemohl si nevšimnout, že kolega
oslovuje svoji manželku zlatíčko, drahoušku, poklade a podobně. Když byli sami v
obýváku u kafe, ptá se ho: "To máš takové štěstí na manželství, že vám vydržely
takhle láskyplné vztahy celých dvacet let?" - "Abych se přiznal, tím to není.
Zapomněl jsem, jak se žena jmenuje!"

A od stejného autora ještě jeden (obávám se však, že to není vtip):
Česká justice je absolutně nezávislá.
Zejména na zákonech, spravedlnosti a lidském rozumu!

Již staří Římané věděli, že Quidquid excessit modum, vendet instabili loco, tedy že
Cokoliv překročí míru, visí na tenounkém vlásku.