PONDĚLNÍ GLOSY 4.12.2006

Miroslava Macka
Šéf ODS Mirek Topolánek má jasno: ČSSD by v příští vládě být neměla, měla by zůstat v opozici a vládu ODS, KDU - ČSL a zelených tiše podporovat.
Já jasno nemám: podmínky, za kterých by mocichtivý Paroubek takové uspořádání připustil, by přece logicky byly takové, že by šlo o koaliční vládnutí pod taktovkou ODS s programem nadiktovaným socialisty. A veškerá negativa takto bastardního vládnutí by padala na hlavu ODS, zatímco v křesle předsedy sněmovny sedící Paroubek by neustále nikoliv tiše, ale velmi hlasitě populisticky pokřikoval, jak on by to dělal jinak a lépe.
A opět smutně konstatuji: o předčasných volbách se už nemluví.....jsme ze hry.

Ten nápad s milostí prezidenta pro obviněné šéfy Nomury je pěkná ptákovina a nikdy neměl být ani v hlavě vylíhnut, neřku-li vysloven.
Neboť pokud existují indicie, že obvinění bylo učiněno na politickou objednávku, měla se vláda obrátit na nejvyšší státní zástupkyni Veseckou s žádostí o prošetření celé záležitosti: státní zastupitelství má totiž nejen možnost, ale dokonce povinnost sledovat zákonnost trestních řízení a v případě jakékoliv nezákonnosti jednat a to až do zastavení trestního řízení.

Vídeňští radní se rozpomněli na proslavenou bolševickou metodu: Máme s něčím problém? Zakázat!
A tak zakázali letos chození Mikulášů a čertů po mateřských školách, neboť by to prý mohlo ohrozit křehkou psychiku dětí...
Vsaďte se ovšem, že tyto děti nebudou v dospělosti o nic méně agresivnější a o nic více psychicky vyrovnanější a odolnější než generace jejich rodičů. Spíše naopak.

Již staří Římané věděli, že Quem taurum metuis, vitulum mulcere solebas, tedy že
Býka, z něhož máš strach, měls, když byl telátkem, hladit.

A aby vám nový pracovní týden započal veseleji, zdalipak znáte tuto?
Jaké první ponaučení dostává malý Eskymák?
Nikdy nejez žlutý sníh!

Vánoce se blíží mílovými kroky a tak neváhejte! Kniha "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka" se rychle rozprodává....
Je možno ji objednávat na mailové adrese m.vitovcova@volny.cz
Cena jedné knihy včetně balného a poštovného je 299.- Kč. Při objednání více kusů je cena (vzhledem ke stejnému balnému a jinému poštovnému) mírně nižší než násobky ceny za knihu jednu.
Verše lorda Byrona, Roberta Burnse, Elizabeth Barret - Browningové (včetně kompletních Portugalských sonetů), Roberta Browninga, Ruperta Brooka, Johna Keatse (včetně nádherného Předvečera svátku svaté Anežky), Percyho Bysshe Shelleyho (včetně slavné Mimózy), Williama Shakespeara (kompletní Sonety) a dalších mohou být pěkným dárkem.....