ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.11.2006

Miroslava Macka
Spousta čtenářů glos mne prosila, abych rozhodně vystoupil na nastávajícím kongresu ODS a tlumočil jejich negativní názor na plácání si po zádech s Jiřím Paroubkem a na budoucí škody, které to napáchalo a ještě napáchá.
Věc má ovšem háček: na kongres jsem nebyl pozván (žádné překvapení, už se to stává tradicí) a tak je můj víkendový program jiný a jinde; jsem však přesvědčen, že se najde dost jiných, kteří řeknou v podstatě totéž. Jsem však zcela skeptický k tomu, že by kongres zakázal svému vedení kolaboraci s Paroubkem: letitá touha mnohých po moci to bohužel nedovolí....

Krásně to nakonec vystihl karikaturista Miroslav Kemel v dnešní MF Dnes: obrázek poslaneckých lavic a slova jednoho z poslanců, pravícího "Volby v roce 2009? Vzhledem k mé hypotéce by byly velice předčasné..."

Jiří Paroubek nevyloučil, že by se těsně před českým předsednictvím EU mohl stát ministrem zahraničí - jaká to krásná reprezentace jeho voličů a šílená představa pro nás ostatní!!

Před pár let provedla slovenská vláda nepopulární reformy: dnes slovenská ekonomika roste téměř o deset procent ročně a zlepšování životní úrovně je velmi vidět. Hlavně však: Slováci se vyhnou budoucím problémům, které nás naopak čekají. Pravděpodobnost, že by je uskutečnila "vláda národního dialogu" jeví se nulovou...

Již staří Římané věděli, že Plus periculi in insidiatore occulto quam in hoste manifesto, tedy že Nebezpečnější bývá skrytý pletichář než zjevný nepřítel.