PÁTEČNÍ GLOSY 10.11.2006

Miroslava Macka
Exposlanec Michal Kraus, který se svojí "naivitou" zapletl do ghanských kšeftů z kakaem a v ještě větší "naivitě" vypomohl obchodnímu partnerovi a poslal za něj z účtu účtu své matky balík peněz do ciziny (co všechno je nám nutno věřit, co?), zřejmě není tak naivní, jak se tváří.
V poslanecké sněmovně sice už nesedí, ale fotbalový klub SK Kladno, jehož je prezidentem, dostane z rozpočtu na příští rok téměř 25 milionů korun dotací (co všechno je nám nutno platit, co?).

Nejvyšší správní soud má přepočítávat hlasy, odevzdané v senátních volbách v Chrudimi, v nichž vyhrál demokratický křesťan Petr Pithart nad Janou Fischerovou z ODS o 24 hlasů.
Existuje prý podezření, že z některých neplatných hlasů se ve druhém kole staly hlasy platné a naopak a tak ODS podala stížnost.
Pokud by tomu tak skutečně bylo a výsledek voleb by se překotil, byla by to další veliká rána důvěře občanů v politiku...a moc takových ran si už česká politická scéna dovolit nemůže.

Téměř oslavné články k úmrtí východoněmeckého bolševického šéfa špiónů Markuse Wolfa připadají mně docela nechutné: copak platí, že když je někdo inteligentní svině dostatečně dlouho, má nárok na obdiv?
(Obávám se, že ano.)

Už to, že smlouva s firmou Kapsch na výstavbu mýtného systému má tajnou doložku, vzbuzuje silné podezření: o každé koruně z našich daní bychom měli ze zákona vědět, kam byla investována, za co byla utracena.
Je nejvyšší čas změnit zákony tak, aby "tajné" utrácení peněz vůbec neumožňovaly, a to ani pod záminkou "ochrany obchodního tajemství" - kdo chce mít přístup k měkkým veřejným penězům, musel by počítat s tím, že vše, ale docela vše, bude zcela veřejné...

Již staří Římané věděli, že Piger ipse sibi obstat, tedy že
Hloupý sám sobě stojí v cestě.