STŘEDEČNÍ GLOSY 25.10.2006

Miroslava Macka
Dnes ráno jsem se zaradoval, neboť velký titulek na třetí straně Lidovek hlásal "Paroubek: Neúspěšní musí odejít" a já si už už namlouval, že se Paroubek na chvíli, chviličku chytil za nos a hodlá jít dělat odboráře.
Ale kdepak, Paroubek přece mluvil o jiných, kteří mu zkazili volební výsledek: on je přece vždy a všude dokonalý. Zřejmě už zapomněl, že když byl před čtyřmi lety v Praze lídrem on, získala ČSSD ještě o jedno procento hlasů méně, než nyní....ach jo.

Paroubek se též včera omluvil-neomluvil odborářům za svůj výrok k neúspěšným komunálním lídrům ČSSD: Měli by to sami uznat tito lidé, že prostě se hodí na něco jiného, třeba na odborářskou práci.", čímž de facto naznačil, že odbory jsou pro něho něco méněcennějšího, než skvělá ČSSD.
Zdeněk Škromach k tomu podotkl: "Byl to zřejmě nějaký úůet Jiřího Paroubka. Já jsem také vyšel z odborů a podívejte se, kam jsem to v politice dotáhl."
A Lidovky jeho citaci doplnili citátem srbského aforisty Dušana Radoviče: "Někteří neschopní lidé to dotáhli daleko. Kdo je neschopný, dokáže dělat všechno, schopný jenom to, co dovede.

Povinné zavedení registračních pokladen odložila poslanecká sněmovna o rok. Sociální demokraté při prosazení původního zákona hlasitě vykřikovali, že jde o nezbytný zásah do šedé ekonomiky, který navíc přinese do státní kasy miliardy. Včera, neboť je před druhým kolem senátních voleb, většina z nich hlasovala pro roční odklad. A nebo si řekli, že potíže s rozpočtem teď nemá ČSSD a tak čím hůře tím lépe?
V každém případě je to dokonalá ukázka politické zásadovosti, co?

Čtenář glos M. P. mi zaslal velmi zajímavý postřeh:
Také Vás zaujalo tvrzení, že Strana zelených, respektive její úské vedení, jednomyslně odhlasovalo nepřijetí údajného úplatku od mužů blízkých ODS? Teď mám konkrétně na mysli fakt, že o něčem takovém vůbec hlasovali, místo aby vše ihned oznámili policii. Nepamatuji se, že by se nad tím vlastně kdokoliv pozastavil, a přitom mně to přijde skandální.

Již staří Římané věděli, že Omnia habet qui nihil concupiscit, tedy že
Kdo po ničem netouží, má vše.