PONDĚLNÍ GLOSY 23.10.2006

Miroslava Macka
Právě proběhlé volby přinesly mimo výsledky oficiální také několik dalších vynikajících výsledků pro ODS:
1. Důkaz, že ODS má širokou základnu zkušených komunálních politiků, kteří dokáží velmi kvalitně pracovat, přičemž jde také o nezanedbatelnou základnu politiků vrcholových, což je velká deviza do budoucna.
2. Důkaz, že spousta lidí přece jen prokoukla Jiřího Paroubka a jeho šibaly, což je také cenná deviza pro budoucnost.
3. Jistotu, že na listopadovém kongresu ODS rozhodně netřeba obměňovat vítěznou sestavu s Topolánkem v čele, ale zcela sjednoceně a rázně vše směrovat k vítězným předčasným volbám.
A to vše, spolu s výbornými výsledky kandidátů ( nebojím se ani o výsledek druhého kola senátních voleb, i když se jistě projeví jak spojenectví komunistů s Paroubkovými socialisty, tak česká mentalita nenechat nikoho vyrůst příliš) je opravdu důvod k radosti.

Puchejř Paroubek však má - jako vždy - jasno: za vítězství ODS mohou Kubice a Langer, kteří způsobili řadu "nechutných pseudoafér". Nechápe a nechápe, že za .tento výsledek mohou úplně jiní lidé: Paroubek a jeho šibalové.

Senátní volby také prozradily, kolik žijících příbuzných starších osmnácti let má Michal Simkanič, známý tím, že spálil směnku bývalého premiéra Stanislava Grosse: dostal celkem 61 hlasů, nejméně ze v šech senátních kandidátů.

Pro ty, kteří se spolu se mnou domnívají, že je zapotřebí vytlačit Jiřího Paroubka z české politiky, neboť je to nebezpečný demagog s diktátorskými sklony ( a žijí v obvodech, kde se letos volí senátoři), mám jednu jedinou radu: obejít všechny příbuzné a známé a přesvědčit je, aby nejen hlasovali pro kandidáty ODS, ale přesvědčili o tom zase svoje přátele a známé....

Spisovatel Vladimír Körner v dnešním rozhovoru v Lidovkách konstatuje, že politici nesnesou intelektuální opozici. Nevím, nevím, za svoji letitou politickou kariéru jsem se s žádnou takovou nesetkal a od lidí, považovaných za intelektuály, tedy od spisovatelů, malířů, hudebníků, filosofů a dalších a dalších zástupců humanitních oborů jsem se většinou dočkával jen rozčileného mrmlání, když se jim zdálo, že ruka státu jim nesype štědře do korýtek anebo je patřičně neoceňuje a ponechává jejich ocenění na trhu.....

Již staří Římané věděli, že Obest nihil bis dici, quod bene dicis tedy že
Nikdy neškodí říct dvakrát to, co říkáš správně.