STŘEDEČNÍ GLOSY 18.10.2006

Miroslava Macka
Je holt před volbami a tak se dějí věci nevídané, neslýchané. Tak třeba vedení ODS se prý úplně zbláznilo a poslalo za Evropskými demokraty "osobu blízkou ministru financí" Tlustému, aby jim učinil následující nabídku: za tři miliony pro dva ministry a jednoho poslance ODS Tlustý konečně této straně zaplatí patnáctimilionový příspěvek za volby v roce 2002.
Trestní oznámení na "neznámého pachatele" ( proč, když "osoba blízká" je známá?) ovšem nepodali lidé, kteří na údajné schůzce byli, ale místopředseda stran Palčák, a to až po značné prodlevě od údajného činu, neboť prý "někteří lidé ve straně zvažovali, zda by se nabídka neměla přijmout".´
"Osoba blízká ministru financí" pak měla nabídku vyslovit v kanceláři předsedkyně strany Hybáškové ještě před jednou osobou...a měla se ohánět jménem právní kanceláře, která pro ministerstvo financí zpracovává právní posudek k výše zmíněnému zadrženému příspěvku - problém ovšem je, že ministerstvo financí zatím žádnou právní kancelář ani nevybralo.
A Hybášková? Novinářům nebere telefon, na sms neodpovídá, určitě proto, aby "neovlivňovala vyšetřování"...
Je holt před volbami....


Čtenář glos P. T. mi zaslal následující úvahu:
V reakci na náhlou změnu postoje pana Paroubka (veletoč - nabídka velké koalice s ODS v přímém televizním přenosu) Vám musím sdělit, že tato změna se mi pranic nelíbí. Hledat její důvody v náhlém procitnutí či uvědomění si Jiřího Paroubka nebo ji dávat do souvislosti s poklesem jeho oblíbenosti mezi českými politiky mi přijde krátkozraké. Jeho jediným, a všemu se podřizujícím, cílem je dostat se k moci.
Z mého pohledu je taktika Jiřího Paroubka následující: vylákat na prezidentovi
druhý pokus o sestavení vlády nejlépe pro někoho, o kom budou napřed
socialisti tvrdit, že tato osoba, jako premiér vlády s dočasným mandátem
a mající podporu všech demokratických parlamentních stran, by jim
nevadila a pak odmítnutí této úřednické vlády pod jakoukoliv záminkou
(samozřejmě ve shodě s komunisty) a následný třetí pokus o sestavení
vlády uskutečněný Jiřím Paroubkem osobně (pověřeným převoleným předsedou
Poslanecké sněmovny na základě koupené 101 většiny).
Nejde tedy o nic víc ani nic míň, než zbavit Václava Klause druhé možnosti. Jednou větou
však dodávám, že pevně věřím, že i pokud by se Paroubkovi podařilo oklamat veřejné mínění, oklamat prezidenta se mu, doufejme, nepodaří.

Již staří Římané věděli, že Nulla aetas ad discendum sera, tedy že
V žádném věku není pozdě na učení.