ČTVRTEČNÍ GLOSY 12.10.2006

Miroslava Macka
Jestli to takhle bude pokračovat, za pár dnů se přímo z jeho úst dozvíme, že Jiří Paroubek prominentního šibala ČSSD Zdeňka Doležela nezná, nikdy neviděl a doporučuje mu nejen léčení v Bohnicích, ale také vstup do ODS...
A lidé mají tak krátkou politickou paměť, že si při volbách už ani nevzpomenou, že Doležel přece nespadl z nebe: v roce 1994 vstoupil do ČSSD, ve stejném roce se za tuto stranu stal členem zastupitelstva Velkého Meziříčí a v tomtom postavení byl až do roku 2002, kdy nebyl znovu zvolen. Ve Velkém Meziříčí šéfoval i kulturnímu domu, ale z tohoto místa byl v roce 2000 propuštěn, neboť si z jeho účtu "půjčil" tři sta tisíc na auto - případ policie odložila, když peníze vrátil. Za čtyři roky nato kandidoval neúspěšně za ČSSD do Evropského parlamentu, ovšem až ze čtrnáctého, nevolitelného místa....
Pak se objevil na politickém vrcholu Stanislav Gross ( to jméno nikdy nesmíme zapomenout) a začaly se dít věci: profláknutý Doležel se náhle stává ředitelem personálního oddělení ministerstva vnitra a posléze ředitelem sekretariátu v Úřadu vlády, který měl přístup k nejdůvěrnějším informacím...až proslulá věta "pět na stole v českých" mu nalomila, vaz.....ovšem s mnoha funkcionáři ČSSD se stýkal nadále a nouzí jistě netrpěl.
A teď si položte tu základní otázku: co bylo příčinou toho, že neúspěšný "podvodníček" z Meziříčí najednou stanul po boku Stanislava Grosse a stal se tak mocným mužem? Grosse kupodivu hlídací psi demokracie ponechávají na pokoji...ani otázečka zatím nepadla, byť se dá předpokládat, že Staník si na Doležela už určitě nebude pamatovat.

Také výběr firmy Kapsch coby dodavatele zařízení na monitorování mýtného bylo určitě zcela v pořádku a jen pár kverulantů v něm hledá mouchy ....prostě si jen ještě nějaký čas necháme huntovat silnice projíždějícími kamiony a přijdeme o pár miliard, no a co?
Vždyť ty šibaly zase nezanedbatelná část voličů podrží u nějakých těch koryt...

Již staří Římané věděli, že Non omnes, qui habent citharam, sunt citharoedi, tedy že
Ne každý, kdo má loutnu, je loutnista.