STŘEDEČNÍ GLOSY 11.10.2006

Miroslava Macka
Jiří Paroubek neustále opakuje, že má v poslanecké sněmovně k dispozici 101 hlasů, což pochopitelně znamená včetně těch komunistických. Covšak nevyslovil ani jednou je cena, kterou za hlasy komunistů kvůli korytu pro mocichtivého Puchejře a jeho šibaly zaplatíme my všichni...a že komunisté neprodají své hlasy zadarmo, s tím se oni sami pranic netají.

Česká pobočka organizace Transparency International tvrdí, že v českém zdravotnictví vytvořily osobní vazby, regulace a zásahy úředníků silné korupční prostředí, ve kterém mizí miliardy ze zhruba 200 miliard korun, ročně protékajících českým zdravotním systémem.
TI si však netroufá odhadnout, kolik miliard proteče českým zdravotnictvím zbytečně.
Dovoluji si nabídnout odhad, který jsem před léty učinil ve spolupráci s odborníky ze zdravotnictví a pojišťovnictví (a myslím, že po těch pár letech je to ještě horší): je to jedna třetina všech finančních prostředků, která proteče zdravotnictvím, aniž by jakkoliv napomohla udržení či zlepšení zdravotního stavu obyvatelstva, spíše jej často zhoršuje.

Na Pražském hradě existuje zřejmě nějaký ten trojúhelník, ve kterém vše mizí: před třinácti lety tam poslanecká sněmovna zapůjčila originál návrhu státního znaku a ten jaksi zmizel. Asi před rokem jsem zapůjčil prezidentské kanceláři originál mé koncepce zdravotnictví - a taky zmizel a nikdo jej nemůže najít...
Ale zřejmě za to nebudou moci žádné čáry, spíš šlendrián zaměstnanců...

Čtenář glos J. J. mi zaslal následující text:
Nedá mi, abych se nepozastavil nad smyslem pokuty, kterou dostalo ministerstvo práce a sociálních věcí. Jakou to má logiku, když (zjednodušeně) stát dá pokutu státu? Vždyť přece to je jako bych si dal pokutu sám sobě. Proč nezní rozsudek třeba takto: Bývalý ministr Škromach byl za přidělení zakázky bez výběrového řízení potrestán pokutou ve výši tří měsíčních platů. Pak by si dal jistě pozor, co kdo z jeho podřízených dělá.

A čtenář glos J. V. mi zase zaslal hezký bonmot ke stavu českých silnic:
Tak dlouho přizpůsobovali rychlost stavu vozovky, až začali couvat.

Již staří Římané věděli, že Non faciunt meliorem equum aurei freni, tedy že
Zlatá uzda nedělá koně lepším.