PÁTEČNÍ GLOSY 29.09.2006

Miroslava Macka
Ústavní soud zrušil bolševické paragrafy zákona, který nutil zřizovatele zdravotnických zařízení do "jediné správné" formy vlastnictví, veřejných neziskových zařízení.
Dobrovolně se sice může veřejným neziskovým zařízením stát kterákoliv nemocnice, ale jak prohlásil předseda Asociace českých a moravských nemocnic Eduard Sohlich, zákon je tak špatný, že dobrovolně by se pod něj hlásil jen sebevrah a technické problémy, na které narazily ty nemocnice, které už začaly změnu právní formy připravovat, byly prakticky neřešitelné.
Bohužel se opět našli voliči, kteří ty mizerné zákonodárce opět zvolili do zákonodárného sboru...

Parobek nedávno vyzval politiky, kteří zveřejňují skandály, pro něž nemají důkazy, k odstoupení. Toho se chytil šéfreportér televize Nova Jan Tuna a napsal otevřený dopis Jiřímu Paroubkovi, který po červnových volbách bez jediného důkazu napadl Tunu, že pracuje "v žoldu ODS".¨
A Paroubek pochopitelně odstoupil...ne, vlastně ne: Jan Tuna byl stažen nadřízenými z obrazovky za to, že vstoupil na politické kolbiště....Fuj!

Všechno je jinak: faktury za soukromé právnické služby Paroubkovi sice platil Úřad vlády, ale tyto faktury pak Úřadu refundoval Lidový dům. Jen Paroubek, předseda ČSSD, o tom zřetelně nevěděl, když před pár dny odpovídal novinářům na všetečné otázky o úhradách těchto služeb...

Děkuji všem, kteří mne poučili, že dle § 9 odst. 2 písm. a.) občanského soudního řádu jsou prvoinstančními soudy v případě žalob na ochranu osobnosti krajské soudy (nebo Městský soud v Praze).
Bohužel mi nikdo nevysvětlil, PROč to tak je...?

Již staří Římané věděli, že Nec domo dominus, sed domino domus honestanda est, tedy že
Pán má zdobit dům, ne dům pána.