ÚTERNÍ GLOSY 19.09.2006

Miroslava Macka
A tak Petra Buzková chce být pražskou primátorkou. Vlastně ani moc nechce, neboť ke své kandidatuře dodala: "Bylo to velmi těžké rozhodnutí. Raději bych seděla v advokátní kanceláři."
Takže, Pražáci! Udělejte Petře radost a nevolte ji!

Puchejř Paroubek se opět vyznamenal: k úvahám o jmenování Josefa Kreutera vládním zmocněncem pro české předsednictví EU se svojí obvyklou elegancí ducha a řeči prohodil:
"Tohle jméno mi vůbec nic neříká."
Pro osvěžení jeho paměti dodávám: J. Kreuter byl členem týmu, který vyjednával asociační dohodu s Evropskými společenstvími a byl šéfem delegace, vyjednávající podmínky přistoupení k OEDC. Pak se stal velvyslancem při OEDC a následně byl přes šest let šéfem mise ČR při Evropských společenstvích. Působil též v týmu, který vyjednal členství Česka v EU, v něm byl zástupcem P. Teličky.
Jak vidíte, mizerná kvalifikace, měřeno očima velkého ekonoma z RAJe, takže není divu, že expremiérovi ČR jméno Kreuter nic neříká.

V Maďarsku mají politický průšvih: nahrávku z květnového zasedání tamních socialistů (tedy měsíc po tamních volbách), na níž vítězný předseda vlády Ferenc Gyurcsány prohlašuje,že občanům socialisté lhali o skutečném stavu maďarské ekonomiky.
To je toho, chce se říct: nám tady socialisté lhali a lžou o stavu české ekonomiky dnes a denně - viz návrh rozpočtu na rok 2007 v podání socialistů a ten skutečný, nelživý.

Exministr zdravotnictví a čerstvý předseda zdravotního výboru sněmovny David Rath včera na otázku Lidovek "Můžete mi vysvětlit svůj duchovní posun od pravice k levici? Myslím vaše působení nejdříve v ODS a pak u ČSSD?" odpověděl:
To není posun, stál jsem u zrodu ODS, kdy jsem byl nadšen myšlenkou Václava Klause - co nejrychleji a bez třetích cest do západní Evropy, vzor uváděl Německo či Rakousko, hovořil o sociálně tržním hospodářství. Já za těmito větami a slovy stojím dodnes a dnes je jejich nositelkou ČSSD. ODS se změnila v extremistickou, polofašistickou, nesnášenlivou organizaci vypjatých egoistů.
Konec citátu.
Už dlouho jsem se tak nepobavil: ať vzpomínám jak vzpomínám, při zrodu ODS jsme Ratha nejen já, ale nikdo z "otců zakladatelů" neviděli ani silným sklem na obzoru. Václav Klaus vždy a všude vehementně protestoval proti spojení "sociálně tržní hospodářství" a vždy argumentoval tím, že tržní hospodářství žádné přívlastky nepotřebuje. Sociálně tržní hospodářství byl výraz, kterým operoval Josef Lux.
Extremistická, polofašistická, nesnášenlivá a vypjatě egoistická... proč tolik slov, kde stačilo použít jedno jediné adjektivum "rathovská"?

Již staří Římané věděli, že Multis minatur qui uni facit iniuriam, tedy že
Kdo učinil bezpráví jednomu, je hrozbou pro mnohé.