PÁTEČNÍ GLOSY 15.09.2006

Miroslava Macka
Už kdysi dávno udělali ve Francii z bývalého zločince a galejníka policejního komisaře, a to velice úspěšného, neboť byl znalý všech nezákonných praktik. Z tohoto hlediska je pomoc Miloše Zemana a jím doporučených lidí při snižování děsivého schodku státního rozpočtu zcela v pořádku.

Ať pročítám informace o dluhu firmy VAE, ve které figuroval i Mirek Topolánek, jak pročítám, nenacházím v nich nic kriminálního a ani morálně pochybného: takových případů najdete při podnikání prostě stovky a tisíce, neboť podnikání prostě nikdy nefunguje podle ideálních příruček, to si myslí jen lidé, kteří nikdy sami nepodnikali.
Jako politický klacek se to ovšem hodí: vždyť právě ti nepodnikavci jsou vesměs voliči ČSSD.

Čtenář glos P. V. mi zaslal následující text:
Chtěl bych Vás upozornit na jednu z odpovědí MUDr. Ratha, kterou dal v rozhovoru v Lidovkách. Odpověď se týkala věci, kterou MUDr. Rath svého času velice nahlas bez uzardění prohlašoval : V každé skupině léčiv, je lék, který plní stejnou funkci jako ostatní, ale je bez doplatku. Pokud takový lék v nějaké skupině není a vy jej potřebujete, pojišťovna jej proplatí.
Dnes se ale dozvídáme:
Otázka: Můj muž je léčen lékem Rilutek. Tento je v současné době pouze s doplatkem. Když jste tvrdil, že máme bezplatné náhrady v každé skupině, čím nahradíte tento lék, aby byl bez doplatku? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Obraťte se na ošetřujícího lékaře s prosbou, aby našel lék bez doplatku s obdobným účinkem, pokud takový neexistuje a vy jste sociálně slabí, pojišťovna zaplatí i ten doplatek.
Zajímavé, že? Tedy pojišťovna proplatí, ale musíte být sociálně slabí (tedy voliči ČSSD), jinak plaťte! To je to bezplatné zdravotnictví pro všechny dle vzoru ČSSD!

Staří Římané nevěděli, že na radničních hodinách v Lipsku bude jednou latinský nápis Mors certa , hora incerta, tedy Smrt jistá, hodina nejistá, k čemuž návštěvníci z Berlína dodávali vlastní překlad: Tyto hodiny jdou se smrtící jistotou špatně.