ČTVRTEČNÍ GLOSY 14.09.2006

Miroslava Macka
Legislativní a sociální inženýři už se zase vrhnou na bodový systém postihu řidičů a z nevyváženého a mnohde nesmyslného systému učiní tak systém jinak nevyvážený a jinak nesmyslný.
Kdyby veškerou svoji energii vrhli na co nejrychlejší dostavbu dálnic, opravy a úpravy dalších silnic a jejich značení a pak teprve, po delších zkušenostech se systémem, tento vyladili, udělali by lépe.

Správně píše Martin Zvěřina v dnešních Lidovkách, že ČSSD je třeba pochválit za to, že se v rámci kriminalizace Mirka Topolánka zaměřila na První městskou banku: bylo by velmi záhodno rozkrýt všechny ty machinace, které v ní podle zprávy Jiřího Havla pro ČSSD napáchali "kreténi a idioti", na které měl dohlížet tehdejší předseda dozorčí rady Jiří Paroubek...

Jiří Paroubek si ovšem hrábl do peněz první městské banky už dříve: už před rokem 1998 totiž pracoval jako "ekonomický poradce" člena představenstva této banky, socialisty Věnka Šilhána na živnostenský list....jo, jo, kamarádi si vždycky dohazovali kšeftíčky takhle pěkně z ručky do ručky...

Rok a půl vězení dostal ortoped, který po pacientce požadoval za urychlení operace 20 000.- korun. Doživotí by ovšem měli dostat politikové, kteří léta zbraňují tomu, aby si člověk za svoje peníze mohl okamžitou operaci zaplatit zcela legálně.

Již staří Římané věděli, že Melius duce leone agmen cervorum, duce cervo grex leonum, tedy že Lepší je stádo jelenů vedené lvem, než stádo lvů, vedené jelenem.