ÚTERNÍ GLOSY 29.08.2006

Miroslava Macka
A tak jsem ani neemigroval, ani neoněměl při sledování české politické scény, jak se domnívali někteří čtenáři, když si v pátek a v sobotu nemohli tradičně přečíst mé glosy.
Jen jsem poletoval za soukromými záležitostmi bez laptopu...a nestačil se divit, kterak dramaticky popisují nudnou českou realitu media. Neviděl jsem totiž nic dramatického v tom, že předseda lidovců Kalousek se chová jako lidovec a snaží se zajistit své straně pár koryt a hlavně vyšlapané chodníčky k veřejným financím a nevidím nic dramatického ani v tom, že jej za jednání o možné účasti lidovců ve vládě s podporou komunistů naivní a neupřímná lidovecká členská základna smetla.
Proč naivní a neupřímná? Protože jí pranic nevadilo, když měsíce a měsíce před volbami lidovci statovali v Paroubkově vládě, která přijímala s podporou komunistů (a FAKTICKY s nimi vládla) jeden bolševický zákon za druhým. Protože jí pranic nevadí Jiří Paroubek, který je v čele silné zbolševizované ČSSD ve svých důsledcích mnohem nebezpečnější než Filip s celou KSČM, takže by logicky měli protestovat proti jednání s ním...
Toto rozlišování komunistů s komunismem v názvu strany (se kterými se nejedná) a komunistů s bolševismem v hlavách a činech (se kterými se jedná) je opravdu hloupé a znovu opakuji: mnohem nebezpečnější než Filip s celou KSČM je samotný Jiří Paroubek.
Tu větu si, prosím, zapamatujte a to nejméně do příštích voleb.

Mirek Topolánek a ODS pak musí napravovat chybu, kterou způsobili tím, že začali naivně jednat s Paroubkem mimo vyjednanou trojkoalici a neinformovali průběžně veřejnost o všem, co tento vykuk navrhoval jako podmínky tolerance vlády ODS), v pravý čas (tedy záhy) jej nekopli do zadku a nevyburcovali veřejnost k většímu tlaku na předčasné volby.
Napravit se to dá, ovšem už se "ztrátou květinky".

Také jsem se pochechtával, jaké emoce vybudila prkotina - plánovaná akce firmy Louis Vuiton - na Karlově mostě: přitom téměř celoroční přehlídka nevkusu a kýče,lemující tuto část Královské cesty (a třeba také Staré zámecké schody)nikomu nevadí. Je stále cosi "proletářského" v našich myslích...

Počet důchodců se za posledních 15 let zdvojnásobil. Domovy důchodců nestačí a jsou drahé. Pečovatelky z východní Evropy jsou schopné a ochotné se o rakouské důchodce starat k oboustranné spokojenosti (vydělají si více než doma a rakouští důchodci utratí za tyto služby podstatně méně).
Kde je tedy problém? V pitomých socialistických zákonech: kdyby pečovatelky z Východu pracovaly v Rakousku legálně, musely by být placeny v souladu s rakouskými kolektivními smlouvami - a to by si mohl dovolit platit málokterý důchodce.
Kancléř Schüssel a prezident Fischer to vyřešili "elegantně": zaměstnali (první pro svoji tchyni a druhý pro svého otce) slovenské pečovatelky načerno!
Zrušit nevolnický zákon, který zabraňuje uzavřít oboustranně výhodnou smlouvu, se jim však nepodařilo....
Opakovaná vítězství socialismu nad zdravým rozumem jsou vždy úšklebně trapná....

Již staří Římané věděli, že In quo nascetur asinus corio morietur, tedy že
Osel umírá v kůži, s níž se narodil.