STŘEDEČNÍ GLOSY 23.08.2006

Miroslava Macka
Jsem velmi zvědavý, kdy Mirkovi Topolánkovi a vedení ODS konečně dojde, že s Jiřím Paroubkem se solidně domluvit nelze, neboť jediný "kompromis", který je ochoten připustit, je dočasné (dvouleté) pokračování nereformní, rozhazovačné politiky ČSSD prostřednictvím ODS a pak po zhnusení voličů ODS a nevybíravé, ostré kampani slavně znovu vtáhnout do Strakovky...
Existuje jediné řešení: kopnout ho do zadku a říci, že o takovou vládu nemá ODS zájem, neboť jí nejde o koryta, ale o to, aby tento přebyrokratizovaný, neefektivní stát, prolezlý šibaly z ČSSD, dala trochu do kupy a protože toho nelze vzhledem k volebnímu výsledku dosáhnout, nechť se o vládnutí pokusí Paroubek a my si počkáme do dalších, s vysokou pravděpodobností předčasných voleb, po nichž, jak pevně doufáme, konečně budeme moci začít efektivně provádět nezbytné reformní kroky. Tečka.

Když jsem dnes ráno pustil rádio, první věta, kterou jsem uslyšel zněla: Stát letos dá zemědělcům více peněz.
A hned jsem si ji přeložil: my, co platíme daně jako mourovatí, zaplatíme letos zemědělcům v rámci nesmyslné zemědělské politiky, ještě víc než dosud.

Již jsem o tom psal včera, dnes jen dodatek: České aerolinie mají jen za letošní první pololetí ztrátu 773 milionů korun.
Bodejť ne: mzdové náklady vzrostly o dvacet procent ( v podniku, který hospodařil tak, že měl půlmiliardovou ztrátu!) a přepravní kapacita vzrostla o procent padesát přičemž nárůst cestujících jen o šest procent ( jen černé provize za nákup nadbytečných letadel zřejmě zůstaly stejné).

Již staří Římané věděli, že Imparibus numquam bene plaustrum trahitur equis, tedy že
Špatně spřažení koně nikdy dobře netáhnou vůz.