ÚTERNÍ GLOSY 22.08.2006

Miroslava Macka
Konání Jiřího Paroubka je zcela logické: buď ODS přistoupí na naše požadavky a pak může dva roky vládnout a protože jí námi prosazené požadavky a krátký čas ani náhodou neumožní zatočit se stávajícím socialistickým bordelem, který tolik vyhovuje našim voličům, v příštích volbách jí to pravicoví voliči spočítají a JÁ opět budu vládnout, neboť to je to jediné, o co mi jde.
A nebo ODS na naše požadavky nepřistoupí, nedostane naše hlasy a já budu pověřen sestavením vlády a to by bylo, abych nezkorumpoval nějakého zeleného či lidoveckého poslance a opět budu vládnout, neboť to je to jediné, o co mi jde, a navíc moje přebujelé ego tak dostane kýženou náplast na stále nevydýchanou volební porážku.
Jak říkám, Paroubkovo konání je zcela logické, leč i logické úvahy mohou být mylné...lidé typu Paroubka si totiž vždy nabubřele myslí, že veškeré občanstvo je vždy blbější než oni...
A to "vždy" naštěstí neplatí vždy.

Bývalý šéf Českých aerolinií Jaroslav Tvrdík vždy tvrdil, že za půlmiliardovou ztrátu ČSA mohl raketový růst cen ropy.
Nynější šéf ČSA Radomír Lašák ovšem říká: Z mého pohledu větším problémem než růst cen ropy bylo dramatické zvýšení přepravní kapacity bez odpovídající přípravy a restrukturalizace obchodních složek společnosti.
A můj překlad výše řečeného: "někdo" nakoupil více airbusů, než bylo záhodno.
A ještě dodávám: a shrábl za to tučnou provizi.

Čtenářka glos M. V. mi napsala:
V pátek 18.8.2006 byl otištěn v Lidových novinách článek Jiřího Paroubka. Je s podivem, že se zatím nikdo fundovaný nevyjádřil k hlouposti, kterou ve svém článku uvedl. Jediné, čím si to vysvětluji, je, že již nikdo fundovaný nemá chuť bláboly tohoto "odborníka na ekonomii" (jak o sobě sám tvrdí) komentovat. Ono je totiž uvedené tvrzení ze stejné dílny, jako to, že "státní dluhy se nesplácejí". A teď tedy cituji z pátečního článku :
Pravda je, že sociální demokracie si je vědoma závazku ke svým voličům a chce mít rozpočet pod kontrolou. Důvodem je především zajištění náběhu nových sociálních zákonů, jakými jsou například zákon o sociálních službách, zákoník práce, zákon o životním minimu, zákony o hmotné nouzi a rodičovském příspěvku. To jsou zákony, které umožní, aby se drtivá většina obyvatel podílela na skvělých hospodářských výsledcích České republiky. Pokud by pravice sestavovala rozpočet podle Páralova doporučení, byly by výsledky práce mé vlády v ohrožení."
Takže když to převedu do srozumitelné řeči : my co pracujeme či podnikáme, odvádíme daně a sociální a zdravotní pojištění. A ta "drtivá většina obyvatel", která bere různé druhy sociálních dávek, se pak podílí na našich skvělých výsledcích práce.
Dostanou více na sociálních dávkách, tzn. že začnou více utrácet, a jak bylo ve stejný den v LN na jiném místě uvedeno, nám se zvednou úroky z úvěrů, hypoték, inflace, atd. A tak se opět společně podílíme na skvělých hospodářských výsledcích ČR. Ó, to se máme.

Již staří Římané věděli, že Ignoranti, quem portum petat, nullus suus ventus est, tedy že
Tomu, kdo neví, do kterého přístavu pluje, nepomůže žádný vítr.