ČTVRTEČNÍ GLOSY 17.08.2006

Miroslava Macka
Vynikající text dnes publikoval Martin Weiss v Lidovkách:
Ministr Sobotka předložil rozpočet ve stylu po nás potopa. Více prostředků na nákup hlasů, sociálních dávek, že pracovat nebude už nikdo, protože zúřadovat všechny dávky, na které má člověk nárok, bude práce na plný úvazek. Škrty v obraně, která nepálí nikoho, a ve vědě a výzkumu, protože vědců je málo a tuhle zemi lze zadlužovat ještě dlouho.
Nyní může začít druhá fáze projednávání rozpočtu, a tou je svalování viny. ODS bude tvrdit, že rozpočet připravený Sobotkou je nehorázný, a bude mít úplnou pravdu. Pak sama předloží rozpočet prakticky stejně špatný, protože jiný se letos stihnout nedá.
A v tu chvíli začnou sociální demokraté vykřikovat: podívejte se, kam vedou nebezpečné experimenty ODS, to za nás ekonomika prosperovala. A vyjde jim to, protože většina lidí má na politiku krátkou paměť a je sobecká.

Jiří Paroubek a jeho vláda podali demisi. Při té příležitosti jsem zauvažoval, jakým jeho vlastními slovy by jej šlo nejlépe charakterizovat.
A domnívám se, že těmi, které pronesl po tom, co byl přistižen, že jeho auto (řízené šoférem) porušovalo dopravní předpisy:
"Tu a tam se stane, že někam pospíchám. Pracuji ve prospěch občanů této země. To není zhovadilá potřeba, že bych byl nějaký kapitalista, který potřebuje zvýšit svůj profit."

Včera jsem objevil na netu půvabně černohumornou definici globalizace:
Globalizace je, když anglická princezna s egyptským frajerem havarují ve francouzském tunelu s německou limuzínou poháněnou holandským motorem a řízenou belgickým řidičem nalitým skotskou whisky při honičce s italskými novináři fotícími japonskými foťáky a následně přes veškerou péči amerických lékařů se skalpely ze švédské oceli a se švýcarskými léky zemřou...

Již staří Římané věděli, že Extincta parum fideliter incendia maiore flamma reviviscunt, tedy že Špatně uhašený oheň vzplane větším plamenem.