STŘEDEČNÍ GLOSY 16.08.2006

Miroslava Macka
Ničí vám úrodu na vinici špačci? Od letoška je můžete plašit střelbou. Ovšem jen tehdy, když jejich hejno bude mít tisíc a více ptáků. Při 999 ne!
Jak ptáky za letu počítat a kdo tak nesmyslné předpisy vymýšlí, zpráva neříkala. Ale vypadá to na kombinaci EU a českého Kocourkova.

Moc se mi včera v televizi líbil obhájce regulovaného nájemného Křeček, stojící před olezlými paneláky s rezavými balkony a hovořící o tom, že současné regulované nájmy jsou dostačující i na údržbu...

Šéf senátu Přemysl Sobotka se domnívá, že rostoucí množství kandidátů do podzimních senátních voleb je způsobeno rostoucí prestiží senátu.
Já jsem přesvědčen, že důvodem přibývající množství lidí, kteří vidí v politice lukrativní zaměstnání, v němž neplatí soukromopodnikatelská zásada, že za chyby se platí.
(Samozřejmě, že i v politice se za chyby platí, ale zaplatí to daňoví poplatníci, nikdy chybující).

První Češka, která se soudí se zaměstnavatelem kvůli diskriminaci, Marie Čausevićová, prohlásila do medií á conto svého mužského protikandidáta na vedoucí funkci:"Byl vybrán kandidát, který má zemědělskou školu a řídil podnik s obratem asi 180 milionů. Já jsem dříve řídila společnost s obratem 4 miliardy."
Paní Čauševićovou bych osobně vůbec nezaměstnal: člověk, který neví, že v řídící funkci záleží mnohem méně na školním vzdělání a mnohem více na schopnostech řídit kolektiv a který se ohání obratem společnosti a nikoliv úspěšností či neúspěšností svého působení,by mne takto o svých kvalitách rozhodně také nepřesvědčil.

Již staří Římané věděli, že platí Fide, sed cui vide, tedy
Důvěřuj, ale dávej pozor, komu.