PÁTEČNÍ GLOSY 11.08.2006

Miroslava Macka
"Britové zmařili nové 11. září" nebo "Teroristé připravovali masakr v letadlech" a obdobné titulky jsou dnes na prvních stranách všech dnešních novin.
Jednomu nerozumím: lásce teroristů k relativně nejpřísněji střeženým letadlům.
Kdyby chtěli vyvolat v USA a západní Evropě pořádný zmatek serií výbuchů a stovkami obětí, klidně si mohli vybrat metra, nádraží, obchodní domy....

Čtenářka glos paní M. mi napsala:
...tentokrát chci okomentovat Váši větu (týkající se Paroubka): "A pokud se najde dost slepých a hluchých, kteří jej v politice na místě rozhodovacím udrží, pak dobře nám tak...neudělali jsme pro prohlédnutí jeho voličů dost."
Neumíme udělat pro prohlédnutí nefachčenků a flákačů víc !!
Ujišťuji Vás, že tito lidé nemají jiný zájem, než aby jim někdo dal dost peněz, aby se jim dobře žilo a nemuseli se snad honit a pracovat jako ti blázni, co je živí ze svých daní!
Mám konkrétní zkušenost a nikomu ji nepřeji, protože bezmocnost proti zákonům, které umožňují velmi pohodlnou existenci těmto voličům socanů a komunistů, opravdu nepotěší. Trochu se uklidňuji, že by to vyřešily předčasné volby, ale nevím.
Vytiskla jsem si z Vašich glos citovaná slova prezidenta Reagana, kde říká, že "můj soucit patří neopěvovaným mužům a ženám, kteří denně plní své povinnosti.".
Patříme s mým mužem mezi ně, nestěžujeme si, vychovali jsme dva syny a teď máme vnoučata.... jenom si myslíme, jak je řečeno v citátu prezidenta.Reagana, že:
"Vláda nám dluží něco lepšího, než jen další a další nápady, jak nás přimět k tomu, abychom sdíleli plody své dřiny s ostatními."

Již staří Římané věděli, že Felicitas multos habet amicos, tedy že
Štěstí má mnoho přátel.