STŘEDEČNÍ GLOSY 9.08.2006

Miroslava Macka
Martin Weiss si (á conto sponzorování sdružení senátora Julínka farmaceutickými firmami) v dnešních Lidovkách povzdechl, jaká že je to škoda, že u nás neexistují tzv. think - tanky, tedy nezávislé výzkumné instituce navrhující veřejnou politiku, sice taky financované soukromými sponzory, kteří ovšem nemají možnost jejich výstupy přímo ovlivňovat.
A já bloud si doposud myslel, že všichni soukromí sponzoři vydávají svoje peníze vždy proto, aby něco ovlivnili ve svůj prospěch (minimálně veřejné mínění).

Podle Spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun jednaly soudy na politickou objednávku, když odsoudily podnikatele Pitra, Provoda a Syrovátku k nepodmíněným trestům a obrátil se kvůli tomu na Nejvyšší soud.
Faktem rozhodně je, že v prvním kole řízení padl osvobozující rozsudek, ten odvolací soud zrušil a podruhé padl rozsudek odsuzující. A Paroubek veřejně prohlásil jednoho z obviněných za "nepřítele státu"....

Více než čtyři a půl miliardy korun nás bude stát přechod na nové pasy s biometrickými údaji.
Troufám si tvrdit, že bezpečněji u nás proto nebude, ovšem máme tady další důkaz, kterak je obchod se strachem výnosný.

A opět titulek v novinách, který zastírá pravdu, a to v dnešních Lidovkách: "Neplatící firmy přišly stát draho".
Ministerstvo práce a sociálních věcí totiž za první letošní půlrok vyplatilo z našich vysokánských daní už 116 milionů za mzdy, která zaměstnancům dlužily zkrachovalé podniky.
Takže správný titulek by měl znít: Zásluhou socialistického zákona nás zkrachovalé firmy přišly draho.

Již staří Římané věděli, že Facta potentiora sunt verbis, tedy že
Činy jsou mocnější než slova.