PONDĚLNÍ GLOSY 24.07.2006

Miroslava Macka
Na dnešní zprávě Lidovek , že náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Dryml v dopisu kabinetu "použil několik účelových tvrzení, polopravd a jednu vyloženou lež" není nic pozoruhodného, neboť již staří Čechové věděli, že vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá.
Velmi pozoruhodný je ovšem rozhovor Lidovek s náměstkem ministra zdravotnictví Drymlem, též dnes publikovaný v Lidovkách. Člověk se nestačí divit, jací to lidé spravují za naše vysokánské daně stát....a že si to stále necháváme líbit.

Puchejř Paroubek v sobotu opět "posílil" - výkonný výbor ČSSD mu přiřkl pravomoci odejitého místopředsedy Starece, přímé řízení strany.
A jak už opět věděli staří Čechové: žádný strom neroste až do nebe a čím výše člověk vyšplhá, tím hlouběji pak spadne....

Jaksi se ne a nemohu dopátrat smyslu současné válečné akce Izraele v Libanonu - únos dvou izraelských vojáků a jejich osvobození to dozajista být nemůže: při pohledu na zraněné civilisty včetně dětí přece musí být i izraelským politikům a občanům jasné, že si tak "vychovávají" další generaci nepřátel.
Napadá mne jen jeden jediný racionální důvod současné vojenské eskalace: v určitém okamžiku rozšířeného konfliktu rozbombardovat Iránu jaderná zařízení....

Již staří Římané věděli, že Labium veritatis firmum erit in perpetuum, tedy že
Pravdivé rty trvají navždy.