STŘEDEČNÍ GLOSY 19.07.2006

Miroslava Macka
Bylo by to velmi úsměvné, kdyby nešlo o tak vážnou věc: ČSSD by dnes ráda navrhla svého kandidáta na místo předsedy poslanecké sněmovny, ale hodlá tak učinit pouze a jedině tehdy, když její kandidát nebude mít protikandidáta. Neboť v opačném případě by nebylo možno kontrolou neodevzdaných volebních lístků "pohlídat" (podle mne protiústavně) poslance ČSSD.

Exministryně zdravotnictví za ČSSD Emmerová má dostat "trafiku" ve Všeobecné zdravotní pojišťovně - je s podivem, jak málo politiků je po odchodu z funkcí schopno solidně se uživit mimo veřejný sektor....
Hodně to vypovídá o jejich "kvalitě" minulé i současné.

Čtenář glos S. M. mi poslal následující "manažerskou lekci":
Johnny si chtěl užít se svou sekretářkou, ta však měla přítele. Přesto se Johnny jednoho dne před ni postavil a řekl: "Dám Vám 1000 dolarů, když mi dopřejete chvilku potěšení."
- "V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!" - "Budu rychlý, hodím Vám peníze na zem, Vy se zohnete a než je sesbíráte, budu hotov!"
Dívka se na okamžik zamyslela a nakonec řekla, že to nejprve probere se svým přítelem.
Večer mu vše vyprávěla a ten jí poradil: "Řekni si o 2000 dolarů a zvedni ty peníze tak rychle, aby nebyl schopen ani si stáhnout kalhoty."
Dívka tedy s návrhem souhlasila. Přítel přes půl hodiny čekal na její telefonát a nakonec po hodině nervózně zavolal sám: "Co se kruci děje?"
- "POUŽIL DROBNÉ MINCE!"
Manažerské naučení:
Vždy zvažte všechny možné aspekty obchodního návrhu předtím, než s ním budete souhlasit!

Již staří Římané věděli, že Longo in itinere etiam palea oneri est, tedy že
Na dlouhé cestě je i stéblo břemenem.