PÁTEČNÍ GLOSY 14.07.2006

Miroslava Macka
V Ostravě řádí třináctiletý utečenec (celkem již jedenáctkrát) z ústavního zařízení v Bohumíně, který na ulicích krade lidem mobily, peněženky a kabelky., celkem mají policisté zadokumentováno 58 jeho krádeží.
A teď si to dejte do souvislosti se zprávou, že vláda uvažuje o dalších sociálních příspěvcích, tentokrát na nákup set - boxů pro příjem digitálního vysílání.
Jsem totiž přesvědčen, že investovat tyto peníze do ústavních zařízení, aby utečenci z nich neterorizovali zvláště starší občany a děti, by byly mnohem rozumněji vynaložené peníze.
Ovšem uznávám, že předvolebně se to nedá prodat tak dobře jako výše zmíněná sociální dávka na set - box.

Na titul "vládní talent roku" může kandidovat ministr dopravy Šimonovský, a to za následující výrok: "Jede-li řidič rychlostí 50 km v hodině, může tachometr ukazovat padesát nebo méně...Ne, je to naopak..."

Ovšem na titul "největší vládní syčák roku" by měl kandidovat ministr financí Sobotka se svým neuvěřitelně drzým prohlášením, že nová vláda bude muset šetřit a škrtat výdaje. Přitom po čtyři roky ve funkci dělal pravý opak a "dokázal" kupříkladu to, že v roce 2003, kdy byl hospodářský růst 3,5 %, byl deficit státního rozpočtu nad sto miliardami korun!
A příští rok zaplatíme jenom za vládní půjčky kolem 140 miliard korun!

Již staří Římané věděli, že Lapsus semel, fit culpa si iterum cecideris, tedy
Pochybil-li jsi jednou, nelze prominout, klopýtneš-li podruhé.