PÁTEČNÍ GLOSY 30.06.2006

Miroslava Macka
Český Kocourkov neutěšeně pokračuje: skálopevná koalice ODS, KDU - ČSL a Zelených hned při prvním hlasováním ve sněmovně ukázala svoji nepevnost a tajná volba předsedy sněmovny se stala ústavní fraškou, když členové vedení ČSSD vybírali od svých poslanců hlasovací lístky, aby tak zajistili "jednotu" hlasování ČSSD. Vskutku pořádná facka demokracii....

A jakým nebezpečím je v politice Jiří Paroubek je zapotřebí neustále zdůrazňovat - na dotaz Lidových novin "Museli opravdu všichni poslanci odevzdat své hlasovací lístky členům vedení," odpověděl: "Já myslím, že to není podstatné. Důležitý je volební výsledek."
Jestli tohle občanům a zvláště "elitě" národa nestačí jako důkaz, že je zapotřebí Paroubka z politiky vytěsnit, pak si jej zasloužíme.

Také ministr zdravotnictví Rath se nadále projevuje "rathovsky": ze zcela neznámých důvodů odvolal s okamžitou platností šéfa Krajské hygienické stanice v Brně Jana Marečka a řekl, že na jeho hlavu přišly stížnosti a hlavní hygienik Vít odvolání doporučil. Vít však ihned oponoval, že žádné doporučení nedal. Jak typické...!

Již staří Římané věděli, že Labitur exiguo, quod partum est tempore longo, tedy že
Co se rodilo dlouho, v krátkém čase vymizí.