PONDĚLNÍ GLOSY 26.06.2006

Miroslava Macka
Dle ČSSD se chová Václav Klaus jako čestný předseda ODS. Domnívám se, že se socialisté mýlí a jen si špatně vysvětlují pojem nadstranickost. Prezident je prostě pravicový člověk a politik, nic více, nic méně.

Čtěte se mnou:

1) V sousedství chalupy Jiřího a Zuzany Paroubkových je asi 70.000 metrů čtverečních státní půdy.
2) Pozemkový fond odmítá tyto pozemky odprodat místním restituentům a pracovnice tohoto fondu paní Šmitrová jim říkala, že tyto pozemky nemají šanci získat.
3) Jistý pan Horna z Prahy podepisuje se Zuzanou Paroubkovou předběžnou kupní smlouvu na tyto pozemky se zálohou 400.000.- tisíc korun.
4) V roce 2003 tyto pozemky "překvapivě" získává právě tento pan Horna, jehož restituční nárok je 47.000.- korun českých a doplácí za pozemky 414.000.- korun.
5) Tyto pozemky promptně za stejnou sumu prodává Zuzaně Paroubkové.
6) Pozemek má bezplatně v pronájmu zemědělec pan Jiřička, říká mluvčí vlády (!) Orgoníková.
7) Včera jsem potkal jednu paní, která mi řekla, že její manžel pracoval s Jiřím Paroubkem v pražských Restauracích a jídelnách a že měl tehdy Jiří Paroubek mezi zaměstnanci přezdívku "Šuplík".

Zdeněk Doležal, známý pod přezdívkou "Pět na stole v českých" , spolu s dalšími nájemníky zprivatizoval v Praze - Krči dům s osmnácti byty, patřící ministerstvu vnitra, za neuvěřitelných osm milionů (a pár drobných) korun.
A kdyby jen to: do patnácti dnů od prodeje muselo být zaplaceno jen 1,398 milionu a zbytek může družstvo nájemníků uhradit bezúročně (!!) do deseti let.
Tomu říkám banka! Pane Bublane, o takovou půjčku bychom měli určitě zájem všichni!

Již staří Římané věděli, že Inimico testi credi non oportet, tedy že
Svědectví nepřítele není radno věřit.