PÁTEČNÍ GLOSY 9.06.2006

Miroslava Macka
Ještěpremiér Paroubek se včera po setkání s prezidentem Klausem omluvil národu za výrazy, které použil ve svém projevu minulou sobotu a navíc se omluvil novinářům, které pojmenoval ve stejném projevu "žoldáky ODS".
Obávám se, že se najdou nejen lidé, ale i novináři, kteří jej za to vychválí a zcela pominou jednu zásadní věc: pravý Jiří Paroubek, ten bez nátěru pracovitého, bodrého, lidového politika, je přesně ten Paroubek, kterého jsme viděli při výše zmíněném sobotním projevu. Po moci toužící buran bez jakýchkoliv skrupulí, s puchejřovitě nafouklým egem, slovníkem a instrumentáriem padesátých až sedmdesátých let, člověk, který z principu nemá v politice co dělat, neboť je všem velmi nebezpečný ( jako ze stejného důvodu nemá co dělat v silniční dopravě agresivní psychopat).
A protože platí, že pravý lidský charakter nevždy dokonale projeví v okamžicích krize, může se nám Paroubek stokrát omluvit - v politice nemá co dělat a je zapotřebí to připomínat tak dlouho, až Paroubek zmizí v zaslouženém propadlišti dějin.

Ministr obrany Karel Kuehnl dnes podepíše kontrakt na nákup obrněných transportérů (jsou skutečně nesmírně zapotřebí, protože to je jediný prostředek, který zvládne současné české silnice bez poškození podvozku). Pokud ovšem vzniknou v budoucnosti zásluhou jeho urychleného podpisu v poslední dny jeho ministrování České republice, tedy nám všem, nějaké arbitrážní výdaje ( a pravděpodobnost je značná), měl by je do posledního haléře zaplatit Karel Kuehnl.

Čtenář glos M. S. mi zaslal tento text ( třeba jej zaznamená i Policie ČR:
Aféra Ploc v dnešní době může mít rychlé řešení. Český Telecom i ostatní operátoři mají seznamy telefonních hovorů.
Není nic jednoduššího, než se podívat z kterého čísla se Plocovi volalo. Bohužel policie a nynější stará vláda na tom asi nemá zájem, nebo je to ani nenapadlo....

Ing. E. D. mi zase á conto mého rozhovoru, který vyšel ve včerejším magazínu MF Dnes, mj. napsal: "Po přečtení Vašeho rozhovoru v magazínu MF Dnes jsem nevycházel z úžasu. Vaše opovrhování některými ostatními lidmi je opravdu neuvěřitelné. Tvrzení, že ten kdo chodí doma v teplácích je líný a nevychovaný barbar je neuvěřitelné. Mě to velice pobouřilo."
I sedl jsem a odepsal: Váš dopis mne zaujal tím, kterak jste důkazem toho, jak se lidé odnaučili skutečně číst ( jen přelétají zrakem ) a jak neváží jako na lékárnických vahách význam slov.
Jinak byste totiž nemohl napsat, že pohrdám lidmi, neboť tvrdím, že "ten, kdo chodí doma v teplácích je líný a nevychovaný barbar" (konec Vašeho citátu) a dodáváte:"Měl byste si uvědomit, že zde existují také lidé, kteří Vašeho životního standardu nemohou dosáhnout. Myslím si, že už ztrácíte kontakt s normální realitou života v této společnosti. Řekněte rovnou, že podle Vás je většina lidí odpad." A to je, podle Vás k neuvěření.
To by skutečně bylo, já ovšem nic takového neřekl, přesné znění mé odpovědi je následující: "Stejně jako není jedno, jestli doma chodíte slušně oblečený nebo v rozkajdaných, špinavých, pobryndaných teplácích. Zvláště, když máte děti - protože příklady táhnou."
A teď, pěkně prosím, mi odepište a rozcupujte argumentačně toto moje tvrzení a nebo mi dejte za pravdu - já si za touto větou totiž nadále zcela stojím. A máte ovšem pravdu, lidmi takto doma oblečenými skutečně opovrhuji, neboť nejde vůbec o otázku peněz, ale o otázku vůle se učit, kultivovat, pracovat na sobě. A to nestojí vůbec nic.
Váš mm

Již staří Římané věděli, že Frustra legit qui non intellegit, tedy že
Nadarmo čte ten, kdo nechápe.