ÚTERNÍ GLOSY 6.06.2006

Miroslava Macka
Myslím, že existují dvě reálné možnosti, kterak dojít ke stabilní vládě. Obě dvě mají stejný začátek: nejprve se musejí dohodnout ODS, KDU - ČSL a Zelení a vystupovat nadále jako jeden subjekt, s jedním názorem a jedním postojem navenek.
Pak mohou oslovit ČSSD a nabídnout za podporu této vlády různé parlamentní i mimoparlamentní funkce a spoléhat na to, že spoustě sociálních demokratů se nebude chtít opouštět teplá místečka a za hlasitého halasení o státotvornosti a nezbytnosti neohrozit ekonomické výdobytky na takové řešení kývnou, a to bez ohledu na Paroubka, který již zcela ztratil glanc a postupně bude ztrácet i svoji vnitrostranickou sílu.
Podle mne by však elegantnější možností bylo rukou nerozdílnou nabídnout ČSSD podíl na vládě a apelovat tak na moderní, liberálnější část ČSSD, se kterou by se jistě dal najít přijatelný kompromis při hledání shody na nezbytných reformách důchodového, daňového a zdravotního systému. Odmítnutím by se totiž ČSSD vystavovala do role sbírky loutek uražené Paroubkovy superješitnosti a v takové roli by asi dlouho neobstála.
V krátkém toku času také jistě nejen mnoha voličům, ale i politikům ČSSD dojde, že Paroubek svým předvolebním, volebním a povolebním chováním ukázal svoji pravou, velmi psychopatickou tvář, spáchal tak politické harakiri a udržovat jej při životě příliš dlouho by stálo ČSSD značnou cenu.
A občanstvo by jistě ocenilo, že politikové se bez Jiřího Paroubka dovedou docela dobře dohodnout ve prospěch svých zaměstnavatelů.
A pokud by ČSSD příliš zparoubkovatěla a na takový návrh nekývla? Pak by zřejmě opravdu nezbývalo nic jiného, než předčasné volby...

K té psychopatii stále ještě premiéra Paroubka - MF Dnes včera přinesla jeho následující odpověď na otázku "Máte konkrétní důkazy, že pan Kubice, který přišel s těmi odhaleními, spolupracoval s ODS?": "Nepotřebuji na to přímé důkazy. Přehrajte si to, co říkal týden předtím v televizi pan Topolánek, když mě obvinil, že jsem spojen s hlavami pražského podsvětí. Uvedl jméno Kočka a za týden se objevila podobná zpráva. Pan Topolánek to vybreptal dříve, nevydržel to. To je indicie, rovnající se důkazu. Mám tak zkušeného právníka, že to stačit bude."
No comment.

Složitou přepočítací metodu mandátů prosadili rukou nerozdílnou poslanci ČSSD a ODS, neboť ji pokládali za výhodnou pro obě strany. Jak kdy, jak kdy, chce se dodat....
Ale jsem přesvědčen, že občané si konečně uvědomili absurditu tohoto systému a donutí poslance přijmout zákon nový.
Osobně bych se přikláněl k tomu, aby se postupně, každé čtyři roky, zvedalo nezbytné kvorum pro vstup do parlamentu, z pěti procent na sedm a půl a za další čtyři roky na deset, což by nutilo malé straničky fúzovat se stranami většími a silně by to pozitivně pročistilo českou politickou scénu: politikové by se také naučili větší toleranci a ne kvůli každé maličkosti a každé osobě, se kterou nemluví, hned zakládali novou politickou stranu.

Na dnešek na 17.00 hodin je svolána na Václavské náměstí demonstrace proti Jiřímu Paroubkovi v politice a podle aktivit lidu internetového a počtu sms to nebude malá akce agentů - rozvracečů....

Již staří Římané věděli, že Flagelli plaga livorem facit, plaga autem linguae comminuet ossa,
tedy že Rána bičem působí modřinu, ale rána jazykem drtí kosti.