ÚTERNÍ GLOSY 30.05.2006

Miroslava Macka
Už dlouho jsem se tak hořce nezasmál jako při zprávě o tom, že poslanci ČSSD a KSČM hlasováním (!!) rozhodli, že důkazy o ovlivňování závažných kriminálních kauz politiky ČSSD neexistují. Co kdyby veškeré materiály, které policejní důstojník Kubi ce předložil, předložili zase nám a nechali jen a jen na nás, jaký závěr si z nich učiníme?
Pokud by tady měl nadále vládnout Paroubek, mohli bychom se časem též dočkat toho, že poslanci ČSSD a KSČM odhlasují, že se máme skvěle, všichni jsou spokojeni a jejich vláda je ta nejlepší....

Nejzajímavější je zatím asi následující informace: poslanci ČSSD v branně - bezpečnostním výboru nechtěli o tajné Kubicově zprávě ani jednat. Až když poslanec ODS Vidím pohrozil, že dokument přečte veřejně, i když tím poruší zákon, souhlasili s uzavřeným projednáváním. Závěr si učiňte sami.

Čtenář glos M.V. mi poslal následující postřeh:
V neděli soudruzi ve vládní ČT připravili Jiřímu Paroubkovi podstavec čili stupínek, prý je taková praxe obvyklá v zahraničí.
Ano, již jsem o tom jednou slyšel, v mé paměti zůstává uložená zprávička, která vysvětlovala, jak je možné, že soudruh Stalin při přehlídkách na tribuně před Leninovým mauzoleem byl stejně vysoký jako ostatní funkcionáři.
Ano, podstavcem na tribuně to začíná, sochou na podstavci na Letné končí, snad se to nebude opakovat celé znovu.

Čtenář glos M.D. mi zase napsal:
Velmi mne překvapilo, že jste ve svých glosách nezmínil fakt, že pan Paroubek pokládá za největší zloděje v období od "Bílé hory" ODS. Je zajímavé, že znárodňování po nástupu komunistů k moci pokládá za něco nepodstatného. Lepší důkaz svého vztahu k únoru 1948 těžko mohl podat.

A čtenář glos B.D.:
Jen jsem si na serveru Justice.cz kliknul na na některá jména poradců ministra Urbana / známých i z ČEPRA apod./ a zjistil, že jsou přímo geniální v jakých dozorčích radách a jakých firem sedí a v kolika současně (od letošního roku). Stačí začít třeba u ČEZu.

Již staří Římané věděli, že Gravis malae conscientiae lux est, tedy že
Špatné svědomí nesnáší světlo.