STŘEDEČNÍ GLOSY 24.05.2006

Miroslava Macka
Exposlanec ČSSD Kraus "už konečně mluví pravdu" o milionech, které poslal do Ghany na obchod s kakaem, říká jeho přítel. Skutečně je neměl od Riga, jak dosud tvrdil, ale od kamaráda z Pardubic, jen se to původně bál říct, že mu nikdo neuvěří.
Proto se asi před časem ohrazoval proti Rigovu tvrzení, že peníze byly Krausovy, slovy: "Myslím, že je potřeba, aby pan Rigo dokázal, že to byly moje prostředky!"
Tak si říkám, neradí náhodou Krausovi Gross? Ale ne, samozřejmě, že ne, jen mu radí vyčuraní právníci: najednou nepůjde o možné praní špinavých peněz, ale o hloupost nezkušeného hocha...
Kraus je i nadále šéfem krajské organizace ČSSD v libereckém kraji ..., jak je vidět, s některými šibaly se
Puchejř zas tak rychle neloučí - mohli by si zřejmě na leccos najednou vzpomenout....

Nejlepším premiérem by byl Jiří Paroubek. Myslí si to 39 % lidí.", hlásá ČSSD. Stejný výsledek průzkumu (zadala si ho ovšem ČSSD) by šel také anoncovat "Šedesát jedno procento lidí si myslí, že nejlepším premiérem by nebyl Jiří Paroubek."
Ale to už tak nezní, uznejte.

Už se těším, až premiér Paroubek "vyhledá" causu Macek o deseti milionech od České spořitelny, jak říká: možná konečně zjistí, jak to doopravdy bylo a že jsem nikdy nedostal od České spořitelny ani korunu a že šlo o zcela běžný legální obchodní případ, ze kterého stát, zásluhou vysokánských socanských daní shrábnul skoro čtyři miliony na své rozhazovačné programy....ale je před volbami a tak proč by Paroubek neměl lhát....

Čtenář glos J. S. mi zaslal následující dokonalé "lamentatio":
Jak je možné, že se socialistům a komunistům stále daří předvádět se jako lidé ušlechtilí, nenásilní a přející, když pravý opak je pravdou? Pravičák je přece člověk, který ctí prostou slušnost a když po někom něco chce, vyžádá si jeho souhlas. To levice respektovat nehodlá - používá k prosazení svých cílů násilí zcela bez zábran.
Levičáci kritizují kuponovou privatizaci jako loupež století - vždyť nemuseli dát své kupony Koženému, mohl za ně investovat třeba Zeman nebo Paroubek, mohla se hned zkraje zprivatizovat většina státního majetku, kdyby tomu nebránili. Mohli tak dostat víc než férový podíl na "majetku všeho lidu",dávat si navzájem dotace, žít naplno a zbytek národa nechat na pokoji.
Proč nestaví soudruh Křeček levné byty a se ziskem je nepronajímá potřebným když tvrdí, že ví jak na to?
Proč pan Škromach nepodniká a ve své firmě nedá odborářům ta privilegia, která vnucuje všem zaměstnavatelům?
Komunismus tady přece není zakázán - tak proč v něm už komunisti nežijí - za svoje a beze mne? Já jim v tom přece nebráním - jen chci, ať mne vynechají.
Pokud jde o zdravotnictví, stále se mluví o zdravotnících a pacientech a pomíjí se většina občanů, kteří nejsou ani jedno ani druhé a nijak nestojí o to pacientem se stát. Chtějí socialisti neziskové nemocnice? Mají je mít, mohou si je založit. Proč mám k čertu povinně platit na něco, čemu nevěřím?
Ale já socanům nic nevnucuji, to oni používají násilné metody. Alespoň v sexu jsme se už tak zcivilizovali, že když se chlapovi líbí nějaká žena a chtěl by s ní do postele, tak musí mít její souhlas a nemůže ji například s bratrem přehlasovat. No, možná že to levice taky brzo změní.
Ale chci se Vás zeptat - proč to v těch nesčetných televizních debatách někdo z ODS nepoužije? Doufám, že se v další debatě někdo z ODS zeptá, proč si levičáci nebudují socialismus pro sebe a nevynechají ty, co nemají zájem a nic po nich nechtějí!

Již staří Římané věděli, že Duro nodo durus quaerendus est cunes, tedy že
Na tvrdý suk je třeba hledat tvrdý klín.