ÚTERNÍ GLOSY 16.05.2006

Miroslava Macka
Tři týdny před volbami vláda náhodou "našla" v rozpočtu přes dvěstě milionů a tak může po létech soudních tahanic vyplatit "vzpurného" sedláka Rajtera (přirovnaného expremiérem Zemanem k bin Ládínovi), aby mohla mexická firma Nemak rozšířit svůj podnik.
Jinak řečeno, stát opět hrábl do našich kapes a my máme zaplatit spor o pozemky mezi soukromým zemědělcem a soukromým investorem.
Socialismus v praxi! Ve světě, ve kterém bych chtěl žít, by se prostě soukromá firma se soukromým vlastníkem dohodla či nedohodla na odkupu pozemků a stát by v žádném případě nemohl, ba nesměl, do toho mluvit a jakkoliv zasahovat.

V Česku je ovšem možné všechno: stíhání Radovana Krejčíře bylo rozšířeno o padělání a pozměňování peněz, neboť zveřejnil směnky, které mají dokazovat, že "půjčil" ČSSD 60 milionů korun, přičemž jedna směnka nese podpis Stanislava Grosse.
Policie ovšem okamtžitě přesně ví, aniž by směnky měla v ruce a mohla je prozkoumat, že jde o falza. Vždyť údajně našla fax, ze kterého někdo Krejčířovi posílal na Seychelly návrhy směnek (!!!) a hlavně: Staník přece jasně řekl, že žádnou směnku nepodepisoval a jeho slovům můžete věřit... vždyť si jen vzpomeňte na peníze na jeho byt, strýčka Vika, novináře Roda, atd, atd.....

Na včerejší návštěvě ministra zdravotnictví Ratha soukromé jesenické nemocnice je nejzajíměvější to, že se o ní dozvěděli majitelé a vedení nemocnice ten den ráno od novinářů...Rath se ani neobtěžoval požádat o pozvání...jak typické!!

Čtenář glos P.S. mi poslal následující text:Viděl jsem v Praze pěkný předvolební billboard ČSSD. Byl na něm dr. rath s obligátním motýlkem a též obligátním nápisem Jistoty a prosperita.
Ale pod to někdo zlomyslný napsal fixou další text, takže vznikl kouzelný verš:
Jistoty a prosperita
pro ty, co jsou u koryta.

Již staří Římané věděli, že Difficile est calvum evellere, tedy že
Je těžké ostříhat holého.