PONDĚLNÍ GLOSY 15.05.2006

Miroslava Macka
Ten tyátr s předvolební proklamací sjezdu ČSSD, že s komunisty po volbách v koalici nikdy, si socialisté mohli odpustit: snad i ti nejnatvrdlejší voliči ČSSD přece vědí, že Paroubkovým ideálem je status quo, tedy vládnutí "s hledáním konsensu napříč politickým spektrem", tedy přijímání politicky neutrálních zákonů s ODS a jinými stranami a přijímání bolševických zákonů s pomocí KSČM a nikoliv otevřená koalice s komunisty, která části jeho voličstva vadí, kdežto před současným stavem strkají hlavy do písku.
Jak velmi výstižně napsal Luboš Palata v dnešních Lidovkách: "Bohumínský zákaz vlády s komunisty platí. Vládnutí s komunisty v televizi, dozorčích radách a na velvyslaneckých postech se už nedá zabránit. Jedině nevolením Paroubka. Kdo volí ČSSD, volí komunisty. Blbé, leč je to pravda. Smutný konec jednoho světa."


Kdosi mi poslal půvabnou větu: Zelení nemají svůj název podle trávy, ale podle stokorun.

A tak jsem si zjišťoval, kde bych mohl potkat v rámci jeho předvolebních aktivit Davida Ratha (jeho kampaň organizuje Šlouf!), abych přiložil ruku k dílu, a tu jsem náhodou zjistil, že můj "milovaný" ministr zdravotnictví náhle, ke zděšení organizátorů volebních mítinků, ve čtvrtek prohlásil, že se plánovaných mítinků ČSSD, byť je v Praze lídrem, nezúčastní, neboť je to zbytečné, takhle že se kampaň nedělá!
A tak doufám, že alespoň neodvolá přislíbenou účast na sobotní akci stomatologické komory a potkáme se tam....

Zatím nejvtipnější billboard v čase předvolebním je ten firmy Pepino, která vyrábí prezervativy: logo firmy a slogan "Hledáme partnery napříč politickým spektrem."

Již staří Římané věděli, že Dictum unius, dictum nullius, tedy že
Co řekl jeden, neřekl nikdo.