PÁTEČNÍ GLOSY 12.05.2006

Miroslava Macka
Bývalý ředitel investičního odboru ministerstva zdravotnictví Jindřich Buchar se přihlásil sám jako svědek Obvodnímu soudu pro Prahu 2, aby svědčil v případě Diag Human.
Mimo jiné prohlásil, že před nástupem Součkové na ministerstvo zdravotnictví na tomto panoval značný nepořádek: zodpovědní zaměstnanci si pletli pohledávky se závazky, ztrácely se smlouvy a jiné dokumenty, faktury se proplácely třeba i dvakrát, nikdo nedodržoval evidenční a archivační řád, atd.
A kdože to tu už osm let vládne? No přece vlády talentů (z ČSSD).

Tendr na dodávku obrněných transportérů za 24 miliard korun (určitě je nezbytně potřebujeme, neboť to za chvíli bude jediný dopravní prostředek, kterým se budeme moci pohybovat na českých silnicích) je od počátku velmi podivný: jedna firma soudně protestuje, druhá již u soudu uspěla a ten prohlásil, že byla z tendru vyřazena neoprávněně, takže se nelze divit, že ministr obrany Karel Kuehnl se odmítá pod kontrakt podepsat a chce to nechat na subalterních úřednících.
Zřejmě si spočítal, kolik let by mohl po změně vlády dostat.

Dalším šibalem, který by měl po volbách dle Paroubka pokračovat, je současný ministr zemědělství Mládek: podle informací, nepopřených bývalým šéfem Národního bezpečnostního úřadu Kadlecem, se snažili různí politikové ČSSD prostřednictvím vlivových agentur tlačit na NBÚ, aby Mládek dostal bezpečnostní prověrku.
Doufejme jen, že se toho ještě do voleb dozvíme víc.

Čtenář glos D. P. mi zaslal následující půvabnou korespondenci:
Dopis uživatelky:
Dobrý den, když chci zkopírovat film na disketu, tak když dám "vložit", objeví se mi hláška, že na disku A není dostatek místa.
Potom dám "vložit zástupce" a to se už film na disketu vejde. Problém však nastane, když ho chci spustit na jiném PC, protože se mi objeví hláška "zástupce nebyl nalezen", přitom v mém počítači ten film z diskety normálně spustím. Co s tím můžu udělat?
Odpověď z hotline:
Vážená uživatelko, do Vaší kabelky také nenacpete svůj kožich. Lístek s tím, že kožich máte ve skříni, se Vám však do kabelky vejde.Takže pokud jste doma a přečtete si lístek z kabelky, že kožich máte ve skříni, tak ho tam také najdete.
Horší je to, pokud jste u přítelkyně, vytáhnete lístek z kabelky a přečtete si, že ve skříni máte kožich. Ve skříni u přítelkyně můžete hledat jak chcete, ale ten Váš kožich tam určite nenajdete...
Ještě nápověda: Kabelka = disketa, kožich = film, lístek = zástupce, skříň = počítač.

Již staří Římané věděli (zřejmě též se zkušenostmi s předvolebními sliby), že Dicere non est facere, tedy že
Říci neznamená vykonat.