ÚTERNÍ GLOSY 9.05.2006

Miroslava Macka
Podle průzkumu, který si nechala udělat MF Dnes, si 44 % dotázaných přeje změnu vlády. To je, pochopitelně, nepřekvapivé, neboť kdo by toužil po osmi letech intenzivního budování socdemácké sítě kámošů v této praxi pokračovat.
Problém je v tom, že takový postoj automaticky neznamená vznik nové, silné vlády, která ten zemanovsko - špidlovsko - grossovsko - paroubkovský chlév vymete. Spíše voliči roztříští svoji přízeň tak, že vznikne kompromisnická vláda s kompromisnickými postoji a kompromisnickými výsledky.
Takže mým heslem příštích předvolebních dnů stále je: třeba se skřípajícími zuby, rozhodně volte ODS!!

Do análů českého Kocourkova může být zapsána další skvělá kapitola: ředitel civilní rozvědky zvané Úřad pro zahraniční styky a informace Karel Randák byl povýšen na Pražském Hradě na generála - a aby jej zlí nepřátele nemohli identifikovat, nechal si narůst mužný plnovous, nasadil si brýle a při obřadu klopil nejen hlavu, ale i oči.
Myslím, že tím zahraniční špióny opravdu dokonale zmátl. Dekonspirace prý jinak hrozila!
Ach jo!


Ministr zdravotnictví David Rath opravdu není malý hajzlík. V sobotních Lidovkách v rozhovoru s Renatou Kalenskou dostal dotaz: Připadá Vám arogantní Miroslav Macek? On říká: Ministr zdravotnictví David Rath má vlastně smůlu. Kdyby dělal kariéru v únoru 1948, dotáhl by to se svým charakterem a se svými metodami ještě dál.
Jeho odpověď zněla: Zvlášť dvakrát mi to nevadí od Miroslava Macka, jehož morální integrita se blíží nule nebo je dokonce v záporných hodnotách. Když Vás kritizuje řekněme takováto etickomorální nula, tak si myslím, že je to spíš úsměvné.On je přesně ten krásný představitel toho, proč jsem před lety odešel z ODS. Knižní velkoobchod, dodnes nevyjasněný, jeho role v doposud nevyjasněném švýcarském kontu ODS...A konečně jeho působení zde na ministerstvu žádným úspěchem korunováno nebylo.
Víte, já ho znal ještě z doby, kdy chodil na každý večírek s jiným děvčetem, které bylo zhruba tak o dvě třetiny mladší, než je on. A byla to skutečně pohledná děvčata. A najednou pak se oženil za ty miliony. Já mu to docela přeju. Někdo miluje duši, někdo miluje tělo, někdo miluje peníze."
Nevadí mi, že mne David Rath hodnotí jako etickomorální nulu, na svůj názor má právo. Nevadí mi, že lže o Knižním velkoobchodu, neboť ten vyšetřovala policie na přání Rychetského, Zemana a Špidly léta a léta a sesbírala téměř dvaapůl metru dokumentů...aby nakonec zjistila, že jsem nic nezákonného neprovedl, neboť v politice to tak chodí. Nevadí mi, že lže o jakési mé roli v případu neexistujícího "švýcarského konta" ODS, byť jistě ví, že jsem v době, kdy mělo údajně vzniknout, byl léta jen řadovým členem ODS na Moravě, to je opět v politice běžné. Nevadí mi, že se velmi přehnaně zmiňuje o večírcích a mých přítelkyních, závist je také běžná věc.
Ale co si v žádném případě neměl dovolit, je otření se o můj vztah k mé ženě - jednak není milionářka a jednak jsem si ji rozhodně nevzal pro peníze, ale z lásky.
A protože jsem, byť si to David Rath nemyslí, osoba morálně velmi integrovaná, vyřeším tuto jeho invektivu tak, jak se mezi chlapy řešívá...doufám jen, že ho potkám co nejdříve.

Čtenář glos M. L. mi zaslal následující postřeh z natáčení Otázek Václava Moravce z kraje Vysočina:
Ve čtvrtek 4.5. se vysílalo z Jihlavy. Vstup do sálu od 19 hodin, přísná bezpečnostní prohlídka, atd. Ti, kdo chtěli získat dobrá místa, hlavně krajské špičky ODS, KDU-ČSL a nepostradatelný Petr Cibulka, čekali poctivě přede dveřmi již od 16 hodin. Tři hodiny čekání vestoje je docela fuška. Když se však dveře konečně otevřely, první návštěvníci ke svému nemalému a nemilému překvapení zjistili, že lukrativní místa v dohledu kamer již obsadily krajské špičky ČSSD. Aniž tito pánové prošli hlavním vchodem, aniž vystáli jakoukoliv frontu, aniž se podrobili bezpečnostní kontrole. A ještě měla paní redaktorka tu drzost tvrdit, že se jedná o novináře!


Již staří Římané věděli, že Consultor homini tempus utilissimus, tedy že Nejužitečnějším rádcem člověka je čas.