PÁTEČNÍ GLOSY 5.05.2006

Miroslava Macka
Milí čtenáři glos, a tak už mám konečně k dispozici náhradní laptop a nemusím datlovat glosy a umísťovat je na net pomocí mobilu. Vše špatné je však k něčemu dobré: utvrdil jsem se v tom, že opravdu potřebuju brýle. Takže se dodatečně omlouvám za určitě zvýšené množství překlepů.

"Šibalové" - ministr zemědělství Mládek (zvaný zasvěcenci Velká kapsa) a Paroubkův přítel a osobní právník Jansta toho mají zřejmě společného více, než jen to, že Jansta pronajal Mládkovi byt, za který mu tento platí tak, že mu peníze nosí každý měsíc osobně (stvrzenky se dají, na rozdíl od bankovních převodů nebo složenek napsat kdykoliv). Jansta totiž půjčil tajemné firmě Taluta, kterou vlastní ještě tajemnější švýcarská společnost Epirius AG, pár milionů na nákup nemovitosti, která je záhy bez toho, aby zahájila vůbec činnost splatila. A jak tato firma souvisí s Mládkem? Prodej nemovitosti dohadoval s vlastníkem sám Mládek. V domě sídlí společnosti, které Mládek založil, včetně té, na které se účastní Jansta. Kancelář tam má i firma ministrovy ženy. Pronájem místností v nemovitosti zajišťuje Mládkův bratr.
Což, jak uznáíte, je i na české poměry docela pěkná špička ledovce.
A co na to Mládek? S firmou a domem nemá, mimo řádného propnájmu, nic společného.
A co na to Paroubek, který kudy chodí, tudy vykřikuje, že kdo se jen mihne kolem něčeho zavánějícího, bude okamžitě odejit? No přece mlčí.

Soiučasný ministr zemědělství je vůbec nemluva: léta mlčel o tom, že před pěti léty nezískal prověrku na stupeň tajné. Když byl náměstkem ministra financí Mertlíka, využil jeho odchodu a odešel. Dnes, jako ministr, prověrku nepotřebuje.... Dodat nic netřeba.

"Kampaň ČSSD rozhodně není negativní...je v první řadě vysvětlující", říká neúspěšný exministr obrany, neúspěšný exmanažer ČSA a doufejme, že i neúspěšný šéf volební kampaně ČSSD.
Zřejmě měl na mysli Puchejře Paroubka, který v minulých dnech kudy chodil, tudy očerňoval svého protivníka Gandaloviče, že na postu konzula ve Washingtonu zpronevěřil 5.000.- dolarů, jak tvrdil udavačský anonym.
Teď, když policie případ promptně odložila, nevysvětluje a nevysvětluje....

Také to, kterak z vládní Konsolidační agentury doputovalo do Švýcarska půl miliardy korun a nyní nikdo neví, kde jsou, je dokonalou špičkou ohromného ledovce, tvořeného bratrstvem ČSSD a napojených struktur. Nejvyšší čas je všechny vymést.

K mé poznámce o Kateřině Jacques jste mi napsali:
Vystudovala politologii v kombinaci s překladatelstvím a tlumočnictvím
němčiny na Karlově univerzitě.
Za diplomovou práci na téma "Srovnání výkladů Palackého Českých dějin"
získala Bolzanovu cenu.
Působila v pražském Goethe Institutu.
Od roku 2003 zaměstnankyní Úřadu vlády jako odborná referentka odboru pro
lidská práva.
V roce 2005 jmenována ředitelkou Kabinetu místopředsedy vlády
Od roku 2006 ředitelkou Sekce pro lidská práva a rovné příležitosti.
Ve sněmovních volbách v roce 2006 dvojka na pražské kandidátce Strany
zelených.
A dále: Váš údiv nad ředitelkou sekce Úřadu vlády možna bude ještě větší, když
si vezmete, že paní byla v roce 2001 ještě studentkou politologie. viz
http://info.ff.cuni.cz/dok/org/dekan/tisk/pol2.htm (asi 4. článek od
shora)
Nicméně v roce 2004 již pracovala na úřadu vlády, viz
http://www.novinky.cz/03/81/92.html
To co říká ve svém komentáři (předposlední odstavec) jí asi nakonec tolik nevadilo, když teď je ředitelkou sekce.
Jak se dostat 5 let po studiích na takhle vysoký úřednický post je mi záhadou.
Na internetu lze také dohledat články o jejím vystupování v kauze vepřína v Letech.
A další: je to sestra Moniky Pajerové, bývalé studenstské vůdkyně a neúspěšné zakladatelky prohavlovské politické strany.

Již staří Římané věděli, že Commoditas omnis sua fert incommoda secum, tedy že
Každá výhoda s sebou nese i nevýhody.

Opět připomínám, že každý všední den můžete jednu moji jedovatou glosu i slyšet: v 8.20 na Frekvenci 1. A to po celý rok.