MDFF Jackové dětem 2006

2.6.2006 Městský les Jablunkov
"Jackové dětem", tak festival nazvali jeho zakladatelé z dětského folklorního souboru Jackové z Jablunkova. Tento dětský mezinárodní folklorní festival se koná každoročně již od roku 1999, v krásném přírodním areálu městského lesa a pořádá se již sedmým rokem.
Jelikož Jablunkov je nejvýchodnějším městem ČR a leží na rozhraní Slovenska a Polska jsou na tento festival zvány především dětské soubory z těchto zemí. Výjimku tvořil soubor z Lotyšska a v minulém roce také soubor z Francie. Festival je jednodenní a jeho program je rozdělen do dvou částí. V dopolední části od 8.00 hod. vystoupí všechny folklorní soubory a v rámci letošního festivalu proběhne kulturní část soutěže-Mezinárodní beskydská liga mládeže, kde se svým programem vystoupí žáci základních škol z ČR, PLR a SR. Návštěvníky dopoledního programu jsou děti z mateřských škol a žáci ze základních škol z Jablunkova a okolí. Počet dětí tak dosáhne účasti až 1500 návštěvníků. Odpolední vystoupení je vyhrazeno pro jablunkovskou veřejnost.
MDFF Jackové dětem
Příjemné prostředí, kde se festival Jackové dětem koná.
MDFF Jackové dětem
diváci na loňském festivalu
Program začíná ve 14.00 hod. slavnostním vyhlášením výsledků Mezinárodní beskydské ligy mládeže . Poté se veřejnosti představí se svým programem všechny folklorní soubory. Od 18.00 hod. bude zahájena Slavnostní Akademie DDM Jablunkov - vystoupení tanečních kroužků.Ve večerních hodinách je připraven pro všechny zúčastněné kulturní program a na ukončení festivalu se koná společná diskotéka. Po celý den jsou v areálu městského lesa připraveny různé atrakce pro děti a stánky s občerstvením. Soubory, které se festivalu zúčastní mají hrazeno jídlo a dopravu.
V letošním roce se festivalu zúčastní domácí dětský soubor Jackové z Jablunkova, dětské soubory Torka z Jablunkova, Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm, Radosť ze Slovenska, Jaworzynka z Polska a soubor Dunájek z Dolních Dunajovic.
Festival se bude konat 2.6.2006 od 8.00 do 22.00 hodin opět na stejném místě a to v Městském lese Jablunkov.
Finančně festival podporuje Město Jablunkov a Ministerstvo kultury České republik
Veškeré informace o souboru a festivalu je možno získat telefonicky na čísle 558 357 496 nebo mail: reditelka.ddm@jablunkov.cz
MDFF Jackové dětem
Soubory na jevišti