STŘEDEČNÍ GLOSY 26.04.2006

Miroslava Macka
Ke svým názorům na "Vítězný Únor 1948" ( úryvek jsem publikoval ve včerejších glosách) se premiér Paroubek příliš nehlásí a včera k němu jen dodal: "Mně bylo 25 let. Je to osmadvacet let, takže si myslím, že i kdybych to řekl, tak byste mi mohli přiznat jistý myšlenkový posun,
který jsem od té doby udělal."
A má pravdu: tehdy byl jen funkcionářem drobné kolaborantské strany a o idejích Vítězného Února jen povídal na konferencích, kdežto dnes je premiérem a tak může tyto ideje spolu s Komunistickou stranou Čech a Moravy prosazovat v poslanecké sněmovně - viz včerejší hlasování jeho ČSSD s KSČM.

Ministr zdravotnictví David Rath nazval 200.000 lékařů, kteří podepsali petici za jeho odvolání "maňásky, kteří odvedli za ODS špinavou práci". Doufám jen, že každý z těchto "maňásků" osobně přesvědčí alespoň desítku svých rodinných příslušníků nebo pacientů, ať ve volbách kopnou ČSSD a KSČM do zadku a definitivně tak dokončí špinavou práci: vyčištění bolševického Augiášova chléva ve sněmovně a vládě.

Dvacet šest minut, tak dlouho vedl večera puchejř Paroubek monolog, ve kterém vychvaloval rok svého vládnutí. Zřejmě zapomněl na staré české přísloví o samochvále, která smrdí.

V Ostravě se rozhořel předvolební politický boj o to, zda má či nemá socialistický primátor města Aleš Zedník vystoupit se svojí hudební skupinou Alešovi zedníci na akci, kterou radnice pořádá k výročí osvobození města Rudou armádou, neboť opozice v tom vidí osobní předvolební prezentaci za veřejné peníze.
Být po mém, nechal bych jej vystoupit: vzhledem k textům písní, které hraje (jeden příklad za všechny: jsem Alda, DJ z Ostravy, co tohle město muzikou proslaví) na ně naláká jen opravdu otrlé blbce.

Již staří Římané věděli, že Beneficiarum accipere libertatem est vendere, tedy že
Přijmout dobrodiní znamená prodat svoji svobodu.