ČTVRTEČNÍ GLOSY 20.04.2006

Miroslava Macka
No to je překvapení: každý druhý trestný čin spáchají v Česku recidivisté. Už za bolševiků jsem nechápavě kroutil hlavou nad černou kronikou se zprávami typu "35 letý recidivista dostal svůj patnáctý trest" a podobně.
Myslím, že řešení je nasnadě: alespoň trochu naplnit staré české přísloví, že mladý visalec na stáří nekrade. Jen na místo šibeničních vrchů bych zbudoval pracovní tábory a recidivu bych trestal mnohonásobky trestních sazeb a tvrdou prací.
P.S. případnou poznámku, že pro vězně není práce, neberu. Práce je vždycky dost, stačí se porozhlédnout kolem sebe.

Ministr - výběrčí kapes Sobotka vymyslel další "geniální" předvolební tah: podle připravovaného nového zákona o dani z příjmu by si mohli všichni zaměstnanci odečíst od daňového základu část daní jako "paušální náklady" na práci.
ODS se zcela logicky ptá: proč raději nesnížíte daně?

Jak šílená je v lecčem euroatlantická civilizace lze krásně ukázat na příkladu americké automobilky General Motors a její dohody s odborovým sdružením United Auto Workers. Největší výrobce aut na světě utrácí dle smlouvy s odbory zhruba 17 milionů dolarů (cca 400 milionů korun) za Viagru, Cialis a další patáky na erekci pro své frustrované zaměstnance. Celkové náklady za zdravotní péči pak u GM činí 5 miliard dolarů (cca 117 miliard korun), což znamená zhruba 1500 dolarů na jedno vyrobené auto.
Vloni měla automobilka ztrátu 10, 6 miliard dolarů, tedy asi 249 milionů korun.
Hlavně však: na koho byste si v budoucnu vsadili, na USA, západní Evropu nebo Čínu?

Čtenářka glos dr. J. Š. mi napsala:
Dovolím si Vás touto cestou upozornit na poslední novelu občanského soudního řádu.( z.č.133/2006 Sb).To,co se nepodařilo komunistům za celou dobu jejich vlády se daří dokonale našim demokratickým odborníkům. Prznit už tak zprzněný procesní předpis geniální myšlenkou: doposud za každého režimu se dlužník vždy jako poslední dozvěděl o tom, že má zablokován majetek, protože dobrovolně nesplnil to, co splnit měl.Dnes v rámci nového způsobu výkonu rozhodnutí či exekuce mu nejdříve oznámíme, že z účtu u jakékoliv banky mu chceme sebrat peníze, počkáme do právní moci( (při stavu justice třeba i rok) a pak soud vydá příkaz k výplatě.
Geniální způsob jak nedostat ani korunu !!!!!!!! Nic lepšího pro vymahatelnost práva nikdo, nikdy a nikde již nevymyslí.

Čtenář glos M. P. poslal zase výstižnou mazurku o přerozdělování:

Měla babka čtyři jabka
a dědoušek jen dvě.
Dej mi babko jedno jabko,
budeme mít stejně.

To mám za to - já se na to....
povídá si babka.
Od té doby nezarobí
víc než na tři jabka.

Abys věděl kam to vede
nemusíš být docent:
jablek voní míň než vloni
o sedmnáct procent.


Již staří Římané věděli, že Cernitur in mundo nullus, qui dicat "abundo", tedy že
Na světě není nikdo, kdo by říkal "mám hojnost všeho".