STŘEDEČNÍ GLOSY 12.04.2006

Miroslava Macka
Na titulní straně Lidovek je dnes opět velmi zavádějící titulek: Státu hrozí, že doplatí majitelům domů miliardy. Článek pak komentuje rozhodnutí Ústavního soudu, že vlastníkům domů chybí předpis, který by umožnil dožadovat se náhrady ušlého zisku z nájemného a mohou tedy zažalovat o uhrazení rozdílu mezi tržním a regulovaným nájemným stát.
Správný titulek by totiž měl znít: Za vyčurané politiky a nájemce bytů s regulovaným nájemným nakonec zaplatíme my všichni.
A správné řešení by mělo být: zvláštní daň pro ty politiky, kteří odmítali deregulovat nájemné a pro nájemce bytu s regulovaným nájemným, ze které by se doplatky hradily.

A ještě něco, jak to vynikajícím způsobem zformuloval Vladan Gallisti, taktéž na dnešní titulní straně Lidovek:"Daňoví poplatníci by si měli vzpomenout nejlépe u volebních uren, kdo nebyl schopný vyřešit trh s bydlením..."

Myslím, že příčiny vzestupu lecjakého politického parchanta v historii lidstva dokonale doplňuje odpověď manažera skupiny Elán Michala Čipery na dotaz, zda skupina bude hrát na mítincích ČSSD: "Jedna věc jsou politické sympatie, a to absolutně vylučuji, druhá věc je komerční základ - kdo si zaplatí, pro toho zahrajeme."
Fuj, třikrát fuj.

Na třicet miliard korun přijde dobudování dopravní infrastruktury související s investicí automobilky Hyundai v Nošovicích.
Posuďte sami, zda by tato investice, vynaložená kupříkladu na pokračování dálnice z Hradce Králové do Ostravy, nepřinesla Česku mnohem větší užitek.

Rozhodně si přečtěte rozhovor Michaely Jílkové se současným ministrem financí Bohuslavem Sobotkou v dnešní MF Dnes, převážně o předvolebních slibech ČSSD. Takový "vykrúcací taneček", to tak hned nevidíte!

Již staří Římané věděli, že Contra vim mortis non nascitur herba in hortis, tedy že
Proti síle smrti neroste v zahradách bylina.