ÚTERNÍ GLOSY 11.04.2006

Miroslava Macka
Do ruky mi byly vtisknuty první dva předvolební letáky a oba dva ve mně vybudily jen a jen pozvednutí obočí a otázky. Na tom prvním je fotografie současného ministra zahraničí za KDU - ČSL Cyrila Svobody s hurvínkovským úsměvem a text letáku mi sděluje, že pražská organizace této strany vyhlašuje soutěž neziskových organizací a rodin o 300.000.- korun.
A tak mne hned napadlo: platí ti ten Cyril ze svého a nebo jde spíš o peníze, které jsme nedobrovolně v daních odevzdali na činnost politických stran a za které si teď pražská KDU - ČSL chce koupit nějaký ten hlas?
Druhý je leták Strany rovných šancí, což je "nová ženská politická formace" ( zdalipak mají na své kandidátce polovinu chlapů?) a leták mnohoslovně slibuje mj. "ochranu práv rodiny, seniorů, nezaměstnaných, slabých a diskriminovaných". Kupodivu stejnou ochranu stejných práv lidí bez rodiny, mladých, zaměstnaných, silných a nediskriminovaných tato strana nevyžaduje, zřejmě s falešnou a naivní představou, že tito lidé mají práv ažaž a rozhodně netřeba je chránit. Podivuhodné....

Komentátorka MF Dnes Jana Bendová v dnešním vydání tohoto listu dokonale vystihla neskutečné pokrytectví EU následujícími slovy: Měřit podle EU lidská práva je prosté. Lukašenko nesmí na její území, neb Bělorusko je malé., kvůli prezidentovi komunistické mocnosti nasvítí Francie rudě i Eiffelovku, přece Čína je veliká!
Jen dodávám: nejde, pochopitelně, jen o velikost země, ale hlavně o velikost kšeftů.

"Jsem s ní úžasně spokojen," pochvaloval si předvolební kampaň ODS její předseda M irek Topolánek, když včera v jejím rámci závodil se starostou Prahy 9 V. Říhou, kdo sjede rychleji bobovou dráhu. Také slíbil, ž vláda ODS by se jistě podílela na výstavbě Národního fotbalového stadionu.
Kvalitní volební kampaň si představuji jinak a pranic se mi nelíbí, že bych měl ze svých daní platit svatostánek fotbalových nadšenců - ten ať si laskavě zaplatí sami. Já bych rád užil svoje vydělané peníze aktivně na sporty, které zase preferuji já.
Možná by také někdo mohl vysvětlit panu předsedovi, že nalevo v českém politickém spektru už opravdu není místo a drát se k moci za cenu ztráty hlavních ideálů a zásad je velice špatné.

Francouzská ulice dosáhla svého: prezident Chiran oznámil, že stáhne zákon o zaměstnávání osob do 26 let.
Je to, dle mého názoru, to nejmizernější možné řešení: již staří Čechové věděli, že s jídlem roste chuť.
A vzhledem k postupní ztrátě konkurenceschopnosti Francie (a Německa), porostou ochranářské tendence EU ještě rychlejším tempem. Se všemi mizernými důsledky, které to přinese jim, EU a světu.

"Symbol omlazení německé SPD", předseda této strany Matthias Platzeck, včera odstoupil po 146 dnech ve funkci. Potýkal se totiž se zhroucením nervového a oběhového systému a dalšími zdravotními problémy. Jak signifikantní!

Volby v Maďarsku? Pat mezi pravicí a levicí. Volby v Italii? Totéž. Volby v Česku?....
Není už opravdu nejvyšší čas rozdělit virtuálně každý stát na dvě poloviny? Na jednu levicovou, s velkou mírou přerozdělování a ochran všeho druhu a na druhou pravicovou, kde se lidé mnohem více starají sami o sebe a o to menší platí daně?
Technicky to dnes není žádný problém.....
Jenže bohužel platí, že i ti největší odpůrci kapitalismu potřebují k uskutečňování svých socialistických snů jeho peníze.

A již staří Římané dobře věděli, že Capiunt vitium ni moveantur aquae, tedy že
Stojaté vody se kazí.