PONDĚLNÍ GLOSY 10.04.2006

Miroslava Macka
Japonská investiční společnost Nomura zvažuje další kroky proti Česku, neboť má za to, že "zástupci vlády činí nátlak na policejní orgány, aby vznesly obvinění proti dalším zaměstnancům Nomády v souvislosti s vyšetřováním tzv. kauzy "České pivo", jak prohlásil mluvčí Nomury Hrabovský."
Vicepremiér pro ekonomiku Havel k tomu řekl: "Pan Hrabovský prokazuje katastrofální znalost českého právního systému, kde orgány činné v trestním řízení musí konat nezávisle. Nátlak na ně není možný."
Dodávám: pan vicepremiér Havel buď prokazuje katastrofální neznalost české reality a nebo ji sice velmi dobře zná, ale jako loyální státní úředník ( za všech režimů a premiérů) prostě jen papouškuje kýžená slova.

Zpěvačka Lucie Bílá se v den svých čtyřicátin provdala za svého značně mladšího dlouholetého přítele, hudebního skladatele a zpěváka Václava Bártu, známého pod uměleckým jménem Noid.
Ten věkový rozdíl, to dlouho nevydrží, slyšel jsem hlas části lidu. Je to možné a pravděpodobné: také bych se vsadil, že po čase mu LB uteče s někým mladším.

Je mi velmi smutno z toho, kterak téměř dvě třetiny lidí, mající současného ministra kultury Jandáka za svého nejoblíbenějšího politika, nejsou sto užívat alespoň trošku svoje šedé buňky mozkové.
Návštěva hradu Veveří: "Šoupli jsme sem osmičku a přijeli se podívat, jak to tady vypadá.", prohlásil zde Jandák minulý týden. Přeloženo do spisovné češtiny: Na opravu hradu Veveří ministerstvo kultury schválilo dotaci ve výši osmi milionů a tak se jedu podívat, jak to zde vypadá.
Řádný hospodář by ovšem PŘEDEM objel a hlavně si předem prostudoval veškeré žádosti o dotace a pak obhájil ty přidělené stručným kulturně historicko - ekonomickým zdůvodněním největší efektivnosti přidělené dotace.
Je ovšem před volbami a tak se s našimi tvrdě vydělanými a tvrdě zdaněnými penězi zachází jinak.
"Když jsem viděl umouněnou fasádu, říkal jsem si, že šáhnu do šrajtofle a do května to natřeme," prohlásil "boží člověk" Jandák na zámku v Lednici.
Bohužel, realita bude zcela jiná: Jandák nesáhne do své šrajtofle a fasádu nenatře - Jandák sáhne do našich šrajtoflí a za NAŠE peníze předvolebně vytvoří potěmkinovský nátěr, aby socialisté získali na Lednicku nějaký ten hlas navíc.
Fuj!

Také ministr zdravotnictví Rath nemá chybu: dva měsíce přede volbami se chce pokusit uplatit naštvané lékaře a tak prosazuje bezúročnou půjčku 2,7 miliardy korun pro VZP.
Tedy: z našich daní ministerstvo financí BEZÚROČNĚ půjčí VZP miliardy na to, aby přede volbami rychle doplatila zdravotnickým zařízením dlužné částky - a na podzim, po volbách, ty peníze zase vrátí do státního rozpočtu. Vyčuranost par excellence, co říkáte?
Mimochodem, také bych byl rád, kdyby mi stát část MÝCH daní bezúročně na půl roku půjčil!

Již staří Římané (zvláště Seneca Mladší) věděli, že Calamitosus est animosus futuri anxius,
tedy že Nešťastný je člověk, který má strach z budoucnosti.