ČTVRTEČNÍ GLOSY 6.04.2006

Miroslava Macka
Prezident nepodepsal zákon o provozu lyžařských vleků a vrátil jej sněmovně k novému hlasování. Prkotina? Jak se to vezme. Zamyslete se, prosím, důkladně nad prezidentovým zdůvodněním: "Zákon vychází z představy, že vše, co není regulováno, kontrolováno preventivně svazováno, je podezřelé. "
Jen k tomu dodám: začíná to regulací, kontrolou a penalizací vleků a zákonitě končí regulací, kontrolou a penalizací myšlení.

Kvintesenci toho, co si myslím, vyjadřuje dnešní podtitulek článku Boba Fliedra v Lidových novinách: "Nebraňme se jen před velkou vodou, jděme jí také z cesty."

A opět ta šílená věta v tisku: "Stát v loňském roce vyplatil českým politickým stranám na jejich fungování půl miliardy korun."
Ani náhodou: my, daňoví poplatníci, jsme - většinou nedobrovolně - zaplatili politickým stranám půl miliardy na jejich provoz - včetně té komunistické.

A už na nás hrnou další výdaje: v rámci našeho půlročního předsedování EU v první polovině roku 2009, už velvyslanec ČR u EU Kohout podepsal nájemní smlouvu na kanceláře pro 120 lidí za 20 milionů korun. Celkově však zaplatíme miliardy. Dvě. Doufám, že jste rádi. Vždyť se taky mohly ty peníze rozfrcat třeba na opravu dezolátních silnic v Česku!

A do třetice, co bychom také mohli platit, pokud by se uskutečnil lidovecký předvolební výkřik: každý zaměstnavatel, který by přijal do práce dlouhodobě nezaměstnaného člověka staršího 50ti let, by pobíral příspěvek 12.000.- měsíčně.
Ach jo.

Již staří Římané věděli, že Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt, tedy že
Ti, kdo se plaví přes moře, mění vzduch, ne ducha.
Moje poznámka: Škoda, že tuto antickou moudrost neznali zastánci široké imigrace do Evropy.