STŘEDEČNÍ GLOSY 5.04.2006

Miroslava Macka
Pomalu ale jistě se rozhořel předvolební souboj mezi ČSSD a ODS, kdo naslibuje víc matkám, otců, mladým, starým. O práci nemluví nikdo.

Zajímavou odpověď nabízí v MF Dnes šéf zelených Bursík na otázku, proč odešel po pobytu v Občanském hnutí, Svobodných demokratech i z KDU _ ČSL, když tuto stranu tehdy vychvaloval a vychvaloval:
Já jsem byl do KDU pozván Luxem, on měl nějaký koncept otevření té politické strany. Chtěl hrát, nechtěl být jazýčkem na vahách, vytvářel prostory pro ekologickou politiku. Celý ten koncept padl tím, že Josef Lux zemřel.

Pomaličku ale jistě se začíná vyjasňovat: privatizace Unipetrolu se původně na úrovni politické domlouvala pro PKN Orlen a (Pitrovu a Mrázkovu) firmu Seta, aby v určitém okamžiku bylo přepřáhnuto k Orlenu a Babišovu (a Grossovu) Agrofertu.
A začaly se dít věci....

Publicista Vladimír Kučera v dnešní MF Dnes napsal tuto kouzelnou větu: Nelze o prezidentovi á priori říci, že je populista. Nicméně adresáty populistických postojů často potěší.
Dodávám: Nelze o Vladimíru Kučerovi říct, že je potměšilý antiklausovec, nicméně antiklausovce potěší.

Včera při cestě autem do Prahy měla moje paní naladěnu stanici Impuls a ta provedla předsedovi ODS Topolánkovi nepěknou věc, když odvysílala hlas nějakého imitátora, který jeho hlasem odpověděl na otázku, co říká sporu Bém - Bursík o dvoumilionovou dotaci na rekonstrukci malostranského domu: "On Bursík kandiduje? To jsem si nevšiml! Tak to se zeptejte někoho jiného, mě to nezajímá." A zasmál se takovým tím řezavým smíchem, který jsme u něho vždycky nesnášeli.
Nevěřím totiž, že by takovou pitomost skutečně řekl.

Již staří Římané věděli, že Caeci sunt oculi, cum animus alias res agit, tedy že
Slepé jsou oči, když se duch zaměstnává něčím jiným.