ÚTERNÍ GLOSY 4.04.2006

Miroslava Macka
"Kvalitu" hospodaření státu dobře dokumentuje vládní rozhodnutí, že zdrojem financování povodňových škod budou zvýšené dividendy, mj. od polostátní společnosti ČEZ.
Jenže: stát ( tedy my všichni) vlastníme v tomto podniku 67 % a aby z něj vláda mohla vytáhnout plánované dvě miliardy, musí vyplatit na dividendách miliardy tři, neboť jednu miliardu musí vyplatit minoritním akcionářům, kteří se tak na tomto řešení následků povodní krásně a bez hnutí prstem napakují. Vláda tak v podstatě rozhodla, že si pořídí dvě miliardy za 50% úrok.
Podivuhodné.

Co také jiného draze platíme: eurokomisaře Špidlu, aby pro nás mj. vybojoval nižší DPH u dětských plen, než kolik nám nařizují úředníci EU.
No uznejte: nežijeme ve zcela zešílené době?

Konečně vyšlo najevo, proč německý socialista Schroeder ( socialista= člověk, který mluví o hájení zájmů pracujících avšak hlavně hájí zájmy svoje) získal po skončení kancléřování zajímavé zaměstnání v podniku Severomořský plynovod ( s roční "náhradou výloh" čtvrt milionu euro): za jeho funkčního období poskytla jím vedená spolková vláda ruskému plynárenskému podniku Gazprom neuvěřitelnou záruku na úvěr ve výši 900 milionů euro.
Tomu Gazpromu, který je hlavním akcionářem firmy Severomořský plynovod, která nyní tak štědře Schroedrovi "nahrazuje výlohy".

Krásnou parodii na stále módní magazínové testy mi poslal J. R.

1. Jste krásní?
2. Jste chytří?
Za každou kladnou odpověď máte jeden bod.

Vyhodnocení:
2 body: jste krásní a chytří
1 bod: jste krásní nebo chytří
0 bodů: jste škaredý debil

Již staří Římané věděli, že Cacatio matutina est tamquam medicina, tedy že
Ranní stolice je jako lék.