PONDĚLNÍ GLOSY 20.03.2006

Miroslava Macka
Rozdrtil Vás soupeř v tenisu 6:0, 6:0, 6:0 nebo jste projeli se svým týmem existenční zápas čtyři k nule? Nevadí, nazvěte to klidně PLICHTOU a tvařte se sebejistě, s bradou vystrčenou jako Mussolini.
Vždyť zářný příklad máte před sebou: puchejře Paroubka, komentujícího prohranou arbitráž Česka s japonskou firmou Nomura.

A vsaďte se, že všechno, co Nomura vysoudí, zaplatíme do posledního haléře ze svých daní, aniž by přitom všichni ti Zemanové, Mertlíci, Tošovští a další strůjci, přišli o jednu jedinou korunu ze svých tehdejších vysokých příjmů za mizerná rozhodnutí.
Nemluvě o tom, že banky měly být zprivatizovány jako první už dávno za Klausových vlád.

Jiří Havel, místopředseda současné socialistické vlády, v dnešních Lidovkách mj. píše: Česká národní banka si neuměla představit hloubku problémů ani děsivé účetní podvody v IPB.
Pak se ale ptám: jak je možné, že za "děsivé účetní podvody" dávno a dávno jejich strůjci nesedí za mřížemi?
Možné odpovědi existují jen dvě: buďto to není tak jak říkáte a Vaše nařčení z podvodů je politická zástěrka a nebo policie, státní zastupitelství a soudy pracují za minulých i současné socialistické vlády ještě hůře, než Vámi zmiňovaná IPB.
Rád bych znal Váš názor na to, která z možných dvou odpovědí platí.

V noci z dneška na zítřek začíná po dlouhém zimě jaro alespoň astronomické. Ale vypadá to, že bude docela slunečno a přívětivo.
A tak co takhle pěkně po pohansku popadnout tu svoji nebo svého, dobře se najíst a napít a pak se krásně pomilovat?

Již staří Římané věděli, že Bis peccas cum peccanti obsequium commodas, tedy
Dvakrát chybuješ, když vyhovíš chybujícímu.