ČTVRTEČNÍ GLOSY 9.03.2006

Miroslava Macka
Vykouknuv ráno z okna na další sněhovou nadílku, povzdechl jsem si, že globální oteplování jsem si představoval docela jinak.

Už dlouho jsem se necítil tak vyznamenán a dobře, jako při čtení včerejšího výplodu ducha puchejře Paroubka v Lidovkách, v němž se pustil do "pravicových" a tedy neobjektivních deníků MF Dnes a Lidovek, jejichž redaktoři mají zřejmě moje internetové stránky za "povinnou četbu", jak tvrdí.
Vždyť uznejte, že být kritizován za svoji práci a svoje názory právě tímto člověkem, je vskutku povznášející vyznamenání.

Paroubek se také "poučil z krizového vývoje" - z mírného propadu preferencí ČSSD a nárůstu obliby zelených i zavelel: Rath se musí "uklidnit", ministři se přestanou věnovat exekutivě a začnou předvolebně agitovat pro ČSSD ( doufám, že nemá na mysli i ministry za US - DEU a KDU - ČSL) a ČSSD musí narychlo nastolit ta témata, na kterých bodují zelení.
Také si připadáte, žeb žijeme v jakési mizerné počítačové hře? Jen ten Puchejř je až příliš reálný.

Také jsem se docela bavil při Paroubkových uražených slovech kolem návštěvy ruského prezidenta Putina.
Slyšel jsem totiž od přímých účastníků recepce na počest ruského prezidenta, kterak tam Paroubek osamoceně trčel, neuměje se při takových příležitostech zřetelně chovat - s nikým si u stolu nepovídal, tvářil se jako obvykle benitovsky a působil vskutku deplacírovaně.
Hlavně, že ovšem sdělil národu, kterak během pár desítek minut povídání si s Putinem dojednal pro Česko ohromné kšefty v Rusku. Chv ástání mu jde skutečně dokonale. Bylo by ovšem kouzelné mít k ruce nahrávku tohoto rozhovoru, obávám se však, že podléhá přísnému utajení.

Čtenář glos O. B. mi napsal:
Možná by i Vás i pravidelné čtenáře Vašich webových stránek mohla zajímat následující skutečnost. Zadáte-li do prohledávače Google slovní spojení "namyšlenej buran", vyplivne Vám Google asi za 0, 05 sekund na prvním místě odkaz na našeho čackého premiéra, soudruha Puchejře - www.paroubek.cz. Google se prostě nedá tak lehce zmanipulovat jako některá media.

Na hannoverské výstavě technologických novinek CeBIT mne nejvíce zaujaly některé japonské krásky, propagující nové a nové výrobky. Jinak řečeno, u mne z výrobců stále vede příroda.

Již staří Římané věděli, že Auro patent puncta, atque Ditis ianuae , tedy že
Zlatem se otvírá vše, i brány podsvětí.