ÚTERNÍ GLOSY 7.03.2006

Miroslava Macka
A tak mne právníci poučili, že nelze podat trestní oznámení na ministra zdravotnictví Ratha, byť z peněz ministerstva zdravotnictví zřejmě zaplatil samochvalné předvolební inzeráty v novinách, ale oznámení musí být učiněno na "neznámého pachatele", neboť inzeráty mohl podat kupříkladu jeho podřízený nebo sponzor.
A tak zítra podám trestní oznámení na "neznámého pachatele" a uvidíme.

Od počátku našeho vstupu do EU jsme mohli získat celkem 96 miliard dotací. Zásluhou nekvalitních žádostí a projektů jsme získali pouze jednu desetinu této částky. A fondy, které měly rozvíjet chudé české regiony, vyčerpaly z možných 52 miliard jen čtyři procenta.
No comment.

Čtenář glos T. H. mi napsal:
Tak už uběhlo šest dní ohlášené volební kampaně ODS. A už se opravdu rozjela, ve velkém stylu.
Pan primátor Bém, za svobodna místopředseda ODS, se zúčastnil plesu ČSSD, kde seděl u jednoho stolu a povídal si s kolegou lékařem, doktorem Rathem.
Ooops, wrong party!

Čtenář glos P. L. zase následující:
Kdysi jste zmínil na svých stránkách ptačí chřipku, její medializování a obchod se strachem. K tomuto tématu si dovolím poznamenat následující: není dne, aby zpravodajství v televizi nehltily zprávy o obávané ptačí chřipce, v České televizi několikrát otevíraly i hlavní zpravodajství. Této vlny strachu využila jistá firma se svojí obohacenou minerální vodou coby prevencí před ptačí chřipkou. Okamžitě se strhnul povyk státních orgánů.
Osobně nevěřím na žádné zázračné přípravky, ale vždyť firma provedla jen to, co dělá i její konkurence - vzpomeňme např. přípravky na hubnutí, kosmetiku proti vráskám, přípravky na celulitidu, vitamíny jako prevence proti nemocem, "vyvážený poměr minerálů" u konkurenční minerální vody atd. Veškeré informace na etiketách o takovýchto výrobcích jsou ve stylu "mohou pomoci, ale nemusí". Je jen na soudnosti každého z nás, jak s těmito informacemi naloží.
Pokud dojde k soudnímu sporu, jsem zvědavý, jak producent vody působící preventivně nejenom proti chřipce, ale i té medializované ptačí, pochodí.

Již staří Římané věděli, že Auribus surdis campana muta, tedy
Hluchým uším i zvon je němý.