ÚTERNÍ GLOSY 28.02.2006

Miroslava Macka
Fraška s odvoláváním podivného náměstka ministra spravedlnosti a Puchejřova kamaráda z národněfrontovní socialistické strany Jiřího Vyvadila skončila - jak jinak, než další fraškou, která ovšem alespoň nepostrádala eleganci a donutila Puchejře k upřímnému povzdechu: "Trošku překvapivé rozhodnutí, které ale respektuji. Mně nic jiného nezbývá."

Už si opravdu připadám jako v blázinci: silnice se rozpadají, všude chybějí peníze na solidní správu státu, ale na druhé straně se rozhazuje plnými hrstmi.
O ministru zdravotnictví Rathovi, který si z našich daní platí soukromou kampaň, jsem psal včera. Dnes mám další do nebe volající příklad: ministr práce a sociálních věcí Škromach zaměstnával do letošního února matku své sekretářky, místostarostku Hodonína Zuzanu Domesovou.
Co pro Škromacha dělala, v čem a co mu radila, kolik materiálů pro něj připravila, si prý už nepamatuje a říká: "To si nepamatuji, čísla jsou pro mě španělská vesnice."
Kolik z mých daní tato rádkyně za své služby obdržela doposud nevím. Volal jsem dnes na tiskové oddělení MPSV, kde mně nějaká mladice, zapomenuvší se představit, sdělila, že se poptá a dá mi vědět.
Rozhodně to nenechám usnout a rozhodně se nenechám odbýt tím, že jde o nějaké tajné či nesdělitelné informace.

Čtenář glos J. E. mi včera zaslal tento mail:
Dnes jsem zaslal trestní oznámení na MUDr. Davida Ratha Krajskému státnímu
zastupitelství v Brně.

Čtenář glos M. F. zase následující text:
Máte pravdu, že člověk má při pohledu na vystoupení některých politiků pocit studu. Já ten pocit studu a hanby měl v pátek, když jsem viděl tiskovou konferenci naší "zlaté" Kateřiny Neumannové. Nevěřil jsem vlastním očí, že pan Paroubek měl tu drzost a odvahu se vedle ní posadit. Tam snad měl sedět spolu s ní a vedoucím výpravy hlavně její trenér nebo někdo, kdo se na jejím úspěch nějak významně podílel. Myslel jsem, že mne drzost a troufalost tohoto člověka již nemůže překvapit, ale jeho buranství a nesoudnost se projevily opět v celé nahotě.

Zítra vyjde v MF Dnes můj text, vyžádaný redakcí ke třetímu výročí zvolení Václava Klause prezidentem republiky, a to na téma "Proč jsem rád, že je V.K. prezidentem."