ČTVRTEČNÍ GLOSY 23.02.2006

Miroslava Macka
Nevšiml jsem si, bohužel, že mi včera hlídač správného psaní ve Wordu změnil jointa na pointa - připomnělo mi to ovšem starou dobrou historku, kterak počítač - překladatel přeložil ustálené spojení "sejde s očí - sejde s mysli" jako "neviditelný blbec".

Pokud se budeme pyšnit případným ziskem zlaté medaile na olympiádě v Turinu, neměli bychom zapomínat na jiné světové prvenství: jsme určitě jediný stát na světě, kde náměstek ministra může veřejně vyzvat svého ministra k rezignaci a okamžitě nevyletí.
Jde ovšem o prvenství velmi podivuhodné, na rozdíl od hokeje.

Čtenář glos O. L. mi zaslal následující dopis:
Vážený pane doktore, dovolte mi, abych Vás upozornil na jednu specialitku ze současné socdem. kuchyně, jež však již nyní pořádně zapáchá. "Všichni jmenovaní dlouhodobě plní úkoly, které z jejich funkce vyplývají. A pracují nadstandardně," pravila Radka Kovářová, mluvčí ministerstva vnitra, ke čtyřem navrženým kandidátům z řad Policie České republiky na povýšení do první generálské hodnosti (viz citace iDNES.cz ze dne 22.9.2006). Pochopitelně, že paní tisková mluvčí ví o čem hovoří, avšak zapomněla ve vší skromnosti dodat, že alespoň v případě plk. JUDr. MOLTAŠE se nadstandardní plnění pracovních povinností datuje ještě hluboko před listopad 1989. Má tedy pravdu, že úkoly plní dlouhodobě, neboť do této funkce byl instalován ještě jako kádrová rezerva Krajského výboru Komunistické strany Československa v Plzni. Tato funkce však měla trošičku jiný název a pan MOLTAŠ měl taky podstatně více povinností: Šlo o náčelníka Krajské správy SNB Západočeského kraje a z pozice této funkce odpovídal za činnost Správy Stb KS SNB (což byla fuška). PS: Svět se skutečně zbláznil, jak praví slogan pana Bernarda, kterému bych chtěl poradit, aby si pana Moltaše na své plakáty nefotil s generálskými lampasy, protože by se jeho piva již nikdo nenapil.

Čtenář glos R. K. má zase návod pro jiřího paroubka, kterak dohnat a předehnat do sedmi let nejen EU, ale i USA. Tady je.
Importujme "socdemácké" myšlenky a činy a zvláště jejich představitele do vedení USA a odhaduji, že dokonce i dříve než za 7 let jsme s nimi na stejné úrovni.

Již staří Římané velmi dobře věděli, že Audet et lepus exanimo insultare leoni, tedy že
I zajíc má odvahu posmívat se mrtvému lvu.