PONDĚLNÍ GLOSY 20.02.2006

Miroslava Macka
Premiér Paroubek na sebe v nedělní televizní debatě nechtěně prozradil, že si v Praze pořídil družstevní byt v luxusní novostavbě, na níž družstvo dostalo dotaci, takže jej čtvereční metr bytu přišel na 18.000.- Kč. Byl tehdy náměstkem pražského primátora...
Takže pokud se divíte, co se děje s vašimi vysokánskými daněmi, tady máte dílčí odpověď: Puchejř si za ně pořídil dotovaný byt - a ještě se tím chlubí v televizi!!

Stejně tak se chová premiéra a jeho bolševická parta i jinde: včera jsme se dozvěděli, že ministr zdravotnictví Rath, jeho kamarád, prezident lékařské komory Kubek a premiér Paroubek se domluvili, že "ustoupí" lékařům a přisypou do systému zdravotnictví více peněz.
Řečeno slovy Ratha: "Stát by měl za jednoho pojištěnce platit o 126 korun víc."
Možná by měl někdo tomuto arogantnímu panáčkovi konečně vysvětlit, že stát žádné peníze nemá a že těch navrhovaných 126 korun za státní pojištěnce opět zacálujeme my z daní.
A defenestrace stále v nedohlednu....

Takže dle volebního manažera ODS Jiřího Šnebergra vypukne volební kampaň ODS 1.března Osobně jsem vždy byl velmi skeptický, co se týká vlivu volebních kampaní ( právě proto, že to jsou kampaně) na volební výsledek. Myslím si totiž, že o volbách rozhoduje letitý "celkový dojem" a ne eruptivní výlep billboardů a zahlcení poštovních schránek letáčky.

Pěknou a výstižnou charakteristiku Miloše Zemana napsal v dnešních Lidovkách Jiří Černý: "Hajzlík prostě zůstane hajzlíkem, i kdyby měl IQ nad hranicí geniality a rozchechtal svými sprosťárnami celý stranický sjezd."
Citace je z článku, který hodnotí nový literární počin Miloše Zemana, "demagogické svinstvo, kterému bývalý premiér demokratického státu říká "tak trochu beletrie".